Město Vimperk
Městský úřad Vimperk
Top občan 1Top občan 2Top občan 3Top občan 4Top občan 5Top občan 6

Návštěvní kniha

Pravidla Návštěvní knihy:


Heslo:
verificode
  


 

Zapsaná sdělení (251) :

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26

Jméno: Marie Polatová
Sdělení: Dobrý den, je hezké, jak se město stará o sídliště v sečení zeleně na sojčáku. Ale bylo by také dobré, kdyby také se uklízely polámané větve z jehličnatých stromů, co tu nedávno polámal mokrý sníh. Uklidilo se jen to, co bylo vidět ze silnice, ale to co je už ve vnitřní části sídliště, tak na to se prostě kašle. Takže, když tu projíždí traktůrky se sekačkou, nač to uklidit, když se to dá objet a dál tráva prorůstá větvemi. Bylo by dobré to tu uklidit, děti tu mezi tím si hrají, divím se, že nedošlo ještě k úrazu. Větve se prosím nacházejí pod školkou.
Odpověď: Děkujeme za informaci. Při nejbližší příležitosti větve odklidíme.

Ing. Josef Kotál
Odbor ŽP
Host: 81.90.173.156 Čas: 16.6.2017, 18:18:09

Jméno: Petra Chvojková
Sdělení: Již 2x jsem Vám psala,předmět kruhový objezd a žádná odpověď.Pravidla Návštěvní knihy mám nastudované zřejmě lépe než Vy.Píše se vnich:na dotazy bude odpovězeno....První dotaz poslán v prosinci,druhý začátkem února.Děkuji Vám za odpověď.Petra.
Odpověď: Vážená paní Chvojková,
prověřovala jsem možnosti vybudování přechodu pro chodce u okružní křižovatky ve směru od vlakového nádraží. Při zpracování projektové dokumentace zde přechod/místo pro přecházení nebylo řešeno, proč nevím. Nicméně jsem zatím zjistila, že z právního hlediska by bylo možné zřízení přechodu či místa pro přecházení, pokud bude na druhé straně vybudován chodník. Podmínkou jsou pozemky v našem vlastnictví. K převodu pozemků by mělo dojít po zaměření stavby. Musím nyní jednat s Jihočeským krajem, který je vlastníkem komunikace a nositelem projektu, zda bude souhlasit kraj a co bude nezbytné pro to udělat. Výsledek jednání Vám sdělím.
Omlouvám se za opožděnou odpověď.

S pozdravem
Jaroslava Martanová
Host: 178.255.168.47 Čas: 4.3.2017, 09:52:35

Jméno: Robert Rücker
Sdělení: Dobrý den, jsem z Prahy a zajímalo by mě po jaké významné osobnosti byla pojmenována ulice Rückerova a od kdy se takto jmenuje.
Děkuji
Rücker
Odpověď: Dobrý den,
povedlo se nám zjistit, že ulice Rückerova je pojmenována po prvním primáři chirurgického oddělení ve Vimperku.
Ulice byla pojmenována někdy v 70. letech. Více informací nemáme.

Odbor vnitřních věcí
Host: 37.48.8.208 Čas: 23.1.2017, 15:24:32

Jméno: Zdeněk Bártl
Sdělení: Dobrý den,

dnes tzn. 20.1. 2017 jsem navštívil Vaše město Vimperk a musím upřímně říct, že asi naposledy! Protože, aby mne na ulici bezdůvodně legitimovat cikánský strážník , který činil pouze proto, že jsem zazvonil na byt mého klienta. Na místo poté přišel strážník obecní policie, který samozřejmě shledal, že je vše v pořádku a že cikán nemá právo něco řešit. Tak se Vás ptám, co vše si může cikán dovolit ve Vašem městě?

Děkuji za odpověď.
Odpověď: Vyjádření k celé věci:
K celé situaci sděluji následující. Strážníci i asistenti prevence kriminality nahlašují a ověřují skutečnosti, které svým způsobem vykazují znaky skutkové podstaty přestupku a pokud zjistí, že se jedná o porušení tržního řádu případně vyhlášky města Vimperk, řeší toto porušení strážník obecní policie dle závažnosti na místě možnými zákonnými způsoby, případně předá celý skutek i s podloženými důkazy k projednání příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě se pokusil krátkým dotazem na dotyčného muže zjistit asistent prevence kriminality pouze to, zda jde o nějaké nabízení služeb, které vždy hlásí strážníkům MP, a protože dotyčný muž opakovaně zvonil u vchodových dveří na ulici, bylo nutné prověřit všechny okolnosti, že se nejedná o porušení v tomto případě platného Tržního řádu. Poté byl k celé události přivolán strážník, který konal v souladu se zákonem o obecní policii. Na místě bylo strážníkem provedeno ověření totožnosti muže, kde bylo zjištěno, že tento muž byl domluvený se svým klientem, aby mu v jeho bytě nabídl předem domluvenou změnu služeb. Asistent prevence kriminality spatřoval určité riziko, provedl svou práci standardním způsobem a přivolal k vyhodnocení celé situace strážníka MP, který již po vysvětlení celé situace neshledal podezření ze spáchání přestupku a celá událost byla na místě strážníkem uzavřena, ačkoli v prvopočátku tento skutek vykazoval náznaky obtěžování občanů našeho města podomními prodejci.

S pozdravem

Peter Macorlík
vrchní strážník a manažer prevence kriminality Městská policie Vimperk Kaplířova 65, Vimperk Tel. 606178724
Host: 188.120.217.9 Čas: 20.1.2017, 15:26:58

Jméno: Tomáš Martínek
Sdělení: Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o odpověď na mou otázku.
Již delší dobu slýchám, že se ve Vimperku vyplatí skupovat byty a po té do nich nastěhovat cikány, kterým nabídnu ubytování za 30 000 měsíčně. Taková rodina potom dostane mimo jiné i příspěvek na takové ubytování v plné výši. Jen doplním, že známý toto již několik let provozuje a to ve velmi podobném duchu. Nejde mi o to někoho hanit, jen nazývám věc správným názvem. Děkuji za odpověď.
Odpověď: O bytech, které jsou soukromé nebo jsou kupovány do soukromého vlastnictví, nemá město Vimperk zcela přehled. Je nám známo, že některé byty jsou pronajímány pro sociálně slabé rodiny a jejich příslušníky, ale ze strany města není možnost žádným způsobem ovlivnit skladbu nájemníků v těchto bytech ani případně výši vyplácené podpory na bydlení, ať již se jedná o příspěvek nebo doplatek na bydlení. V minulém měsíci jsem osobně jednala na SBD v Husinci o této problematice, ale podle vyjádření předsedy SBD musí být vážný důvod proč neudělit souhlas s podnájmem bytu. Toto se praxi běžně nestává.
Vyplácení příspěvku nebo doplatku na bydlení je plně v kompetenci Úřadu práce. V roce 2013 jsme za město Vimperk jednali o této otázce na krajském ředitelství Úřadu práce v Českých Budějovicích a v souvislosti s povinností obcí vlastnit sociální byty budeme znovu jednat na ředitelství o možnostech regulace a celkovém přístupu k lidem, kteří cestují v rámci republiky a jsou v bytech druhých osob s nepoměrně vyšším nájmem, než je běžné nájemné v daném místě.
Jaroslava Martanová
starostka
Host: 109.239.73.39 Čas: 13.11.2016, 21:12:38

Jméno: Pavel Michal
Sdělení: Plánuje odbor životního prostředí provést v rámci revitalizace sídliště i nějakou reorganizaci míst pro odkládání odpadu? Bydlím přes třicet let na 407 a nenašel jsem žádný jiný panelák, který by to měl k popelnicím tak daleko, a to máme ve vchodu 5 hůře pohyblivých důchodců. Děkuji za odpověď.
Odpověď: V rámci revitalizace určitě proběhne i analýza umístění odpadových nádob a následně očekáváme, že projektant navrhne řešení problematických míst. Osobně se trochu obávám, že právě vyřešení umístění odpadových nádob blíže k vašemu domu ve vztahu k následnému svozu bude docela problematické. Z tohoto důvodu uvítáme Vaši spolupráci a případný návrh řešení.

Ing. Josef Kotál
Vedoucí odboru ŽP
TEL. 606 907 553
Host: 81.90.173.129 Čas: 2.11.2016, 20:13:16

Jméno: Pavel Michal
Sdělení: Ve všech možných sděleních a vystoupení reprezentace našeho města se stále odvolávají mimo jiné i na plán revitalizace sídliště. Nebylo by dobré jej vydat třeba jako přílohu Vimperksých novin, aby se s ním mohli podrobněji seznámit i ostatní občané bydlící na sídlišti? Pořádané besedy na vzdáleném místě a v nevhodný čas, to byl mimo jiné i důvodem tehdejší malé účasti.
Odpověď: Projekt regenerace panelového sídliště Míru byla předmětem třináctého jednání Zastupitelstva města Vimperk dne 1.6.2016, projekt regenerace byl schválen usnesením č. 299. Děkujeme za podnět a budeme hledat, jakou formou tento projekt regenerace otiskneme ve Vimperských novinách.

Jaroslava Martanová
starostka
Host: 81.90.173.129 Čas: 2.11.2016, 20:06:13

Jméno: Stanislav Slavík
Sdělení: Uvítali bychom umístění kontejneru na odpadový plast v prostoru Solné Lhoty. Je však třeba nalézt pro něj místo, kde nebyl převážně využíván/zneužíván projíždějícími automobilisty.
Odpověď: Dobrý den, pane Slavík,

momentálně nemáme kontejner na plast, ale pokusíme se do konce roku na Solné Lhotě najít vhodné místo a umístit kontejner na plast, případně i na papír.

Přeji hezký den,

Marie Hejlková
Host: 109.81.208.33 Čas: 26.8.2016, 21:31:41

Jméno: Vladimír Štumpa
Sdělení: Minimálně v zatáčce u Mírová 459 snad už rok bliká pouliční osvětlení a myslím že i jinde.
Odpověď: Závada na VO byla předána dnešního dne, to je 08.08.2016, správci VO panu R. Váchovi. Děkujeme za informaci.
S pozdravem
Michal Janče
Host: 109.81.211.99 Čas: 8.8.2016, 10:12:16

Jméno: Vladimír Vácha
Sdělení: Již jednou jsem žádal,aby bylo zajištěno pravidelné zasýpání příčných rýh způsobených výstavbou chodníku v ul.Pivovarská.Díry byly zasypány jednou,od té doby nikoli a dnes jsou tam díry 15 cm.Kvint na moji prosbu říká,že je to věc Elektrostavu,místo toho aby vzal lopatu a hodil tam materiál,který leží opodál na hromadě.Ale možná má pravdu.Jenže Elektrostav se tu už nějak neobjevuje a já nevím,proč to mám zase honit,když už jsem o to jednou žádal?Zkuste si tam jezdit.
Odpověď: Dobrý den,
již při plánování realizace stavby bylo se zhotovitelskou firmou řešeno, jak zajistit co nejmenší dopad stavby na obyvatele Vimperku. Bylo rozhodnuto umožnit nadále provoz v dotčené části Pivovarské ulice i za cenu jistých komplikací při vlastním provádění stavebních prací, a to i přesto, že původně bylo počítáno s plným uzavřením části Pivovarské ulice, což by znamenalo uvedený úsek objíždět a obcházet po vyznačených trasách. Je třeba si uvědomit, že průjezd a průchod Pivovarskou ulicí znamená pohyb po staveništi, které bylo ponecháno průjezdné. Z toho samozřejmě pramení i dočasná omezení a nepříjemnosti. Při kontrolních dnech je ze strany investora stavby zdůrazňována nutnost zabezpečení výkopů a v mezích možností i pravidelného úklidu. Děkujeme všem za trpělivost i určitou míru shovívavosti. Na podzim by mělo být hotovo. Co se týká opěrné zdi, ta bude pohledově skryta kamennou zídkou z kamene vyrubaného ze skály na místě, takže barevně i strukturou nebude nijak narušovat okolní prostředí.

Irena Malotová,
Město Vimperk, PR a propagace
Host: 46.13.74.243 Čas: 17.7.2016, 23:22:25

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26Kalendář akcí

<<   červen 2017   >>
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 

Automatický překlad