700 let vimperské zlaté stezky

V letošním roce ožije město Vimperk oslavami 700 let vimperské větve Zlaté stezky. V rámci těchto oslav se uskuteční několik zajímavých kulturních a společenských akcí.

Doufáme, že si z naší nabídky vyberete a příjemně tak strávíte svůj volný čas!

Připravujeme:

25. srpna 2012 - 10:00 hod. - Zámek

Vimperské měšťanské trhy - tradiční řemeslné trhy doplněné o bohatý program v režii vimperských spolků

měšťanské trhy

Středověké vaření piva v rámci trhů [PDF 134 kB]

NOČNÍ OHŇOVÝ PRŮVOD

Pátek 24.8. 2012, 21:00 hodin Od Auto Jamra na náměstí, kde bude zakončen ohňovými souboji všichni jsou srdečně zváni.

PROGRAM VIMPERSKÝCH SLAVNOSTÍ - 25.8. 2012

Vimperské slavnosti zahájí průvod, který projde městem. Program pokračuje bohatým vystoupením až do 22:00 hodiny na nádvoří zámku.

Nabídková menu:

AMA - RESTAURACE „U MAROUSKŮ" [PDF 64 kB]

CUKRÁRNA POD ZÁMKEM [PDF 78 kB]

ŠUMAVSKÝ PIVOVAR [PDF 85 kB]

Již proběhlo:

PUTOVÁNÍ PO ZLATÉ STEZCE - BAVORSKO

Pochodem to začalo, pochodem to končí. Řeč je letošních oslavách sedmi set let vimperské větve Zlaté stezky.

Po stopách soumarů: Den druhý

Druhý den čekal vimperské soumary prohlídka kostela v Horní Vltavici a výšlap do Kubohuťského sedla.

Po stopách soumarů: Den první

Po vimperské větvi Zlaté stezky se vypravil zástup pěšáků, aby na vlastní nohy pocítil, co že to obnášelo putovat s Bavor do Vimperk přez kopce a údolí.

OSLAVY ZLATÉ STEZKY VE VIMPERKU JSOU TU

Vimperk rozjel oslavy. Jakýmsi prologem k víkendovému pochodu po stopách soumarů, kterým si město Vimperk připomíná sedm set let, jenž uplynuly od první zmínky o zdejší větvi Zlaté stezky, byla přednáška pánů Kubů a Zavřela.

Křest vimperského zlatého odstartoval oslavy

Ve středu 23. května pokřtili zástupci radnice, podnikatelů, spolků a městského kulturního střediska čokoládovou minci „Vimperský zlatý", která navazuje na loňský Rožmberský dukát. Společně s předáním vlajek s logem výročí vimperské větve Zlaté stezky partnerům projektu tak v podstatě odstartovaly letošní oslavy. A tak na křtu padlo několik otázek týkající se připravovaného pochodu po stopách soumarů.

ZLATÁ STEZKA 700 let vimperské větve (Úvod, Program) [PDF 3.3 MB]

První písemnou zprávu o existenci samostatné vimperské větve Zlaté stezky máme z roku 1312. Tehdejší majitel Vimperka, Bavor ze Strakonic, se dohodl s Jindřichem z Leubelfingenu, proboštem na biskupské pevnosti Oberhaus v Pasově, že budou společně chránit obchodníky a obchodní provoz na cestě z Vimperka do Pasova. Takovou dohodu bylo možné uzavřít jen o cestě, která již několik let předtím existovala, lze tedy předpokládat, že k jejímu založení došlo někdy kolem roku 1300.

Aktuality

16.3.2018

DUŠEVNĚ FIT AŽ DO STOVKY

Rady a tipy, jak být duševně fit až do stovky, dala našim seniorům ve čtvrtek 15. března spisovatelka Jarmila Mandžuková. Připomněla, že mozkové buňky nejvíce ničí např. alkohol, kouření, časté sledování televize, nezdravé stravování, nespavost nebo stres.

7.3.2018

ŠOTEK V KULTURNÍM PŘEHLEDU VIMPERSKÝCH NOVIN

v březnových Vimperských novinách byl v kulturním přehledu hned pětkrát uveden špatný čas u některých pořadů. Platí čas uvedený na programových letácích, plakátech, na webových stránkách. Velice se omlouvám za způsobené zmatky pořadatelům i návštěvníkům.

6.3.2018

Fotografická soutěž „POKLADY EVROPSKÉ PŘÍRODY 2018“

Jednou z doprovodných akcí 17. ročníku mezinárodního filmového festivalu NATURVISION je tentokráte již 25. ročník mezinárodní fotografické soutěže „Poklady evropské přírody 2018“. Termín pro zaslání snímků: do 31. března 2018.

E-knihy jsou tady!!!

E-knihy jsou tady!!!

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město