Město Vimperk - odbor životního prostředí
Odbor životního prostředí
Top turista 1Top turista 2Top turista 3Top turista 4

Odbor životního prostředí - aktuality

Aktuality

Deratizace v ulici Karla Weise

Město Vimperk žádá občany žijící v ulici K. Weise, kde došlo ke zvýšenému výskytu hlodavců, aby dodržovali bezpečnostní pokyny na výstražných nálepkách, které je informují o probíhající deratizaci.

Červená tečka

Možná jste si při procházce městem všimli, že na některých stromech se ve spodní části kmene objevila červená tečka. Možná jste se podívali na vedlejší strom a tam byla tečka modrá, bílá nebo žlutá. Co to znamená? Mohu Vás uklidnit – nejedná se o žádnou novou hru ani si nikdo z nudy nečmárá po stromech. To jen já. Pokusím se Vám vysvětlit, co tečky znamenají.

Barevný den s odpady se vydařil

Akce se zúčastnily první a druhé třídy vimperských základních škol a odpoledne přišli také rodiče s menšími dětmi.

Barevný den s odpadem

V loňském roce si připsali obyvatelé Vimperka další vítězství v celokrajské soutěži obcí a měst zapojených v systému EKO-KOM - Jihočeské třídění 2016 v kategorii měst nad 7 tisíc obyvatel. K prvnímu místu náležel šek v hodnotě 24 tisíc korun. Za tyto peníze Město Vimperk ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM pořádá Barevný den s odpadem.

Jaro na zahradě

Prosíme, dávejte pozor při jarním úklidu a pálení na zahradě! Tohoto ježka západního k nám o víkendu přivezly dvě nálezkyně ze Slavkova.

Poděkování ZŠ Smetanova Vimperk

Velice děkujeme ZŠ Smetanova Vimperk, která prostřednictvím paní Mgr. Pokorné zorganizovala charitativní sbírku pro vimperské záchytné kotce pro psy.

Jarní úklid 2017

Jménem města Vimperk a jménem firmy Městské služby Vimperk, s.r.o. si Vás dovolujeme požádat o spolupráci při „Jarním úklidu“, který bude probíhat ve spádových obcích města Vimperk, v každé osadě budou kontejnery přistaveny 1 den v těchto termínech

archiv aktualit

Úřední deska

DokumentDatum
zveřejněnísejmutí
Upozornění na povinnosti vlastníků a uživatelů pozemků omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů [PDF 76 kB]30.06.201731.07.2017
Lov na nehonebních pozemcích – prase divoké [PDF 126 kB]08.03.201731.07.2017

archiv úřední desky


Správa národního parku a CHKO Šumava
Správa národního parku a CHKO Šumava

ZO ČSOP Vimperk
ZO ČSOP Šumava


Automatický překlad