Cykloturistika

Tam, kde jste ještě před 10 lety potkali jen pěší turisty, tam dnes stále častěji spatříte cyklisty na horských a trekkingových kolech. Cykloturistika je stále populárnější a Vimpersko je pro tento moderní druh sportovního vyžití zemí zaslíbenou. Nabízí se zde mnoho zajímavých tras hlavně v lesích a ve vyšších polohách a nové stále přibývají. Město Vimperk pořádá pro horská kola každý rok závody, které provedou účastníky po náročnějších šumavských terénech. Tradičně se jedná o Vimperskou padesátku se startem a cílem ve městě a Bikemaraton začínají i finišující na běžeckém stadionu na Zadově.

Cykloturistika

I pro silničáře jsou zde krásné trasy s táhlými sjezdy a dlouhými vyhlídkovými úseky. Pro ty, kteří si netroufnou na delší stoupání, je vhodné kombinovattrasy s využitím "Zelených autobusů", které na některých trasách přepravují také jízdní kola. Také pro cykloturisty je ve všech šumavských infocentrech připraveno velké množství propagačních materiálů s podrobným popisem cyklotras.

Zajímavé cyklotrasy na Vimpersku: Pod Boubínem, žluté značení, 27 km, středně těžká; Údolím Pravětínského potoka, 29 km, červené značení, lehčí členitá trasa; Údolím Spůlky přes Mářský vrch, 35 km, černé značení, středně těžká s obtížnými úseky; Okolím Vimperka (údolím Cikánského potoka a Blanice a úbočím Boubína), 47 km, středně těžká; Kolem Kvildských slatí, 40 km, středně těžká; Vimperk –Kubova Huť – Vimperk, 28 km, náročná trasa; Strážný – České Žleby – Strážný, 33 km, středně náročná; Vimperk – Vlachovo Březí – Vimperk (přes Chlístov, Kratušín a Lštění), 42 km, středně náročná; Krajem Světáků (Churáňov – Pláně – Zdíkovec – Benešova Hora – Studenec – Churáňov), 38 km, středně těžká.

Další informace:

Aktuality

19.1.2018

ÚVOD DO HISTORIE FOTOGRAFOVÁNÍ

Bylo téma čtvrté přednášky 9. ročníku Vimperské akademie seniorů, která se uskutečnila ve čtvrtek 18. ledna.

15.1.2018

Bázumský pohár 2018

Závod je určen pouze pro neregistrované lyžaře, pro žáky základních škol na území mikroregionu. Závod má za cíl pomoci rozvoji alpského lyžování v malých SKI areálech Šumavy s tím, že každý lyžař si tímto způsobem může vyzkoušet jízdu v závodní trati.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město