Cykloturistika

Tam, kde jste ještě před 10 lety potkali jen pěší turisty, tam dnes stále častěji spatříte cyklisty na horských a trekkingových kolech. Cykloturistika je stále populárnější a Vimpersko je pro tento moderní druh sportovního vyžití zemí zaslíbenou. Nabízí se zde mnoho zajímavých tras hlavně v lesích a ve vyšších polohách a nové stále přibývají. Město Vimperk pořádá pro horská kola každý rok závody, které provedou účastníky po náročnějších šumavských terénech. Tradičně se jedná o Vimperskou padesátku se startem a cílem ve městě a Bikemaraton začínají i finišující na běžeckém stadionu na Zadově.

Cykloturistika

I pro silničáře jsou zde krásné trasy s táhlými sjezdy a dlouhými vyhlídkovými úseky. Pro ty, kteří si netroufnou na delší stoupání, je vhodné kombinovattrasy s využitím "Zelených autobusů", které na některých trasách přepravují také jízdní kola. Také pro cykloturisty je ve všech šumavských infocentrech připraveno velké množství propagačních materiálů s podrobným popisem cyklotras.

Zajímavé cyklotrasy na Vimpersku: Pod Boubínem, žluté značení, 27 km, středně těžká; Údolím Pravětínského potoka, 29 km, červené značení, lehčí členitá trasa; Údolím Spůlky přes Mářský vrch, 35 km, černé značení, středně těžká s obtížnými úseky; Okolím Vimperka (údolím Cikánského potoka a Blanice a úbočím Boubína), 47 km, středně těžká; Kolem Kvildských slatí, 40 km, středně těžká; Vimperk –Kubova Huť – Vimperk, 28 km, náročná trasa; Strážný – České Žleby – Strážný, 33 km, středně náročná; Vimperk – Vlachovo Březí – Vimperk (přes Chlístov, Kratušín a Lštění), 42 km, středně náročná; Krajem Světáků (Churáňov – Pláně – Zdíkovec – Benešova Hora – Studenec – Churáňov), 38 km, středně těžká.

Další informace:

Aktuality

20.11.2017

Pěvecký sbor Canto na Národní třídě

Pěvecký sbor Canto při Gymnáziu a SOŠe Vimperk se zúčastnil festivalu Festa academica pořádaného ve dnech 15. - 18. listopadu 2017.

16.11.2017

Jaderná elektrárna Černobyl po 30 letech

Neveselé, přesto nesmírně zajímavé téma, provázelo účastníky listopadového setkání 9. ročníku Vimperské akademie seniorů.

13.11.2017

Mezinárodní den veteránů

U příležitosti 99. výročí ukončení 1. světové války a současně Mezinárodního dne veteránů uspořádalo město Vimperk v pátek 10. listopadu v 11 hodin dopoledne před městskou zvonicí ve Vimperku vzpomínkový akt na památku padlých, kteří za nás ve všech válkách a válečných konfliktech bojovali a položili své životy.

9.11.2017

Benefiční koncert Veroniky Spiegelové

V sobotu 9.12.2017 v 19:00 hodin, MěKS Vimperk.

17.1.2017

Mobilní aplikace Vimperk a okolí

Na portálech GooglePlay nebo AppStore si již nyní můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci „Vimperk a okolí“.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město