Cykloturistika

Tam, kde jste ještě před 10 lety potkali jen pěší turisty, tam dnes stále častěji spatříte cyklisty na horských a trekkingových kolech. Cykloturistika je stále populárnější a Vimpersko je pro tento moderní druh sportovního vyžití zemí zaslíbenou. Nabízí se zde mnoho zajímavých tras hlavně v lesích a ve vyšších polohách a nové stále přibývají. Město Vimperk pořádá pro horská kola každý rok závody, které provedou účastníky po náročnějších šumavských terénech. Tradičně se jedná o Vimperskou padesátku se startem a cílem ve městě a Bikemaraton začínají i finišující na běžeckém stadionu na Zadově.

Cykloturistika

I pro silničáře jsou zde krásné trasy s táhlými sjezdy a dlouhými vyhlídkovými úseky. Pro ty, kteří si netroufnou na delší stoupání, je vhodné kombinovattrasy s využitím "Zelených autobusů", které na některých trasách přepravují také jízdní kola. Také pro cykloturisty je ve všech šumavských infocentrech připraveno velké množství propagačních materiálů s podrobným popisem cyklotras.

Zajímavé cyklotrasy na Vimpersku: Pod Boubínem, žluté značení, 27 km, středně těžká; Údolím Pravětínského potoka, 29 km, červené značení, lehčí členitá trasa; Údolím Spůlky přes Mářský vrch, 35 km, černé značení, středně těžká s obtížnými úseky; Okolím Vimperka (údolím Cikánského potoka a Blanice a úbočím Boubína), 47 km, středně těžká; Kolem Kvildských slatí, 40 km, středně těžká; Vimperk –Kubova Huť – Vimperk, 28 km, náročná trasa; Strážný – České Žleby – Strážný, 33 km, středně náročná; Vimperk – Vlachovo Březí – Vimperk (přes Chlístov, Kratušín a Lštění), 42 km, středně náročná; Krajem Světáků (Churáňov – Pláně – Zdíkovec – Benešova Hora – Studenec – Churáňov), 38 km, středně těžká.

Další informace:

Aktuality

18.9.2017

Ohlédnutí za letní sezónou

Oproti loňskému roku vzrostla návštěvnost turistů na Turistickém informačním středisku ve Vimperku od ledna do srpna o 1500 lidí. Celkový počet do srpna dosáhl 12 614 návštěvníků. Pro zajímavost, německy hovořících turistů přišlo oproti loňskému roku o 130 více a anglicky hovořících byl zaznamenán nepatrný úbytek. Celkem navštívilo infocentrum do této doby 1106 cizinců.

13.9.2017

Vimperský kalendář na rok 2018 pokřtěn

Ve středu 13. září byl v Kavárně Ve Skále slavnostně pokřtěn kalendář města Vimperk na rok 2018, který nese název „Světem vimperských soch a plastik 2018“.

17.1.2017

Mobilní aplikace Vimperk a okolí

Na portálech GooglePlay nebo AppStore si již nyní můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci „Vimperk a okolí“.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město