Datum stránky: 15.10.2009

Děti mohou na bleším trhu prodat své poklady

Plyšáci, hračky, různé ozdoby a poklady dětských skrýší se objevily nedávno na stolcích před vimperskou knihovnou. Ta zde totiž od roku 2005 každoročně pořádá v rámci Týdne knihoven dětský bleší trh.

Bleší trh

„Trh je určen pro všechny, kteří chtějí prodávat, smlouvat a vyměňovat. Veškerý výdělek zůstane jim a jedinou podmínkou je mít potvrzení od rodičů, že ony věci opravdu smějí prodat," představila vimperský blešák vedoucí knihovny Milada Šmídová.

Bleší trh

Během odpoledne se na plácku objevilo ke dvou desítkám prodejců a dle téměř profesionálního přístupu bylo vidět, že již lecos odkoukali na vietnamských tržištích.

Bleší trh

„Vzhledem k tomu, že jde již o pátý ročník, byla účast kupujících i prodávajících vyšší než v předchozích letech a bylo vidět, že dětem nejde jen o výdělek, ale i o to zaprodávat si a vlastně si zahrát na trhovce," dodala Milada Šmídová.

Bleší trh

Vzhledem ke složení prodejců i návštěvníků blešího trhu byl největší zájem o hračky či plyšáky a na odbyt šli i knihy a to jak ze zdrojů trhovců, tak pocházejících od různých dárců.

Bleší trh

„Něco jsem našel doma, něco mi dali mamka s taťkou," prozradil původ svého zboží sedmiletý Ondřej Mánek, který si prodávání užíval a bylo vidět, že se ve světe rozhodně neztratí.

Bleší trh

Že se v knihovně jen nepůjčují knihy se budou moci děti i dospěláci letos ještě přesvědčit. Jak prozradila Milada Šmídová připravují výtvarné odpoledne i autorské čtení.

Bleší trh

Bleší trh

MěKS Vimperk