Třetí mezinárodní výstava výtvarného umění Vimperk – Freyung
„KAŽDÉ UMĚNÍ JE LINIE“

To, že spolupráce mezi Městem Vimperk a Freyung dobře funguje, se opět potvrdilo při organizování 23. mezinárodní výstavy výtvarného umění, které se již po třetí účastní umělci z Vimperského regionu. Společné přípravy vyvrcholily v pátek 28.7. 2006 v 19 hodin v Kurhausu města Freyung, kdy předseda uměleckého spolku „Kunstverein Wolfstein“ pan Horst Dieter Geyer, starosta města Freyung Petr Kaspar, starostka města Vimperk Stanislava Chumanová a vedoucí TIS Marie Petráňová zahájili vernisáží tuto mezinárodní výstavu.

Umělecké příspěvky – grafika, socha, malba a fotografie měly tématicky naplňovat citát od Josefha Beuyse „Každé umění je linie“. Dle slov předsedy spolku je opravdu možné v každém umění nalézt linii nejen ve výtvarném umění, ale i v tanci, hudbě atd.. Během večera zazněly šumavské lidové písničky v podání Pošumavské dudácké kapely ze Strakonic.

Prostory Kurhausu nabízejí výjimečný umělecký zážitek, na kterém se podílí umělkyně a umělci z Německa, Rakouska, Bulharska, Itálie a také 5 umělců z Vimperka a okolí. Na výstavních panelech se představují fotografové Hana Staňková, Martin Kalous a malířka Šárka Ladýřová. Expozici skvěle doplňují díla řezbáře Karla Tittla a keramičky Miroslavy Potužníkové. Velký úspěch zde již po druhé slaví nádherné náhrdelníky a náušnice Aleny Příhodové. K tvorbě svých skleněných šperků používá původní – starou techniku a zpracovává do nich korálky staré i 150 let. Náhrdelníky paní Příhodové jsou též k vidění v Praze ve Zlaté uličce v galeriích předních módních návrhářek Heleny Fejkové a Ivany Follové.

O tom, že každé umění je opravdu linie, se můžete přesvědčit do 20.8.2006 ve freyungském Kurhausu.

Marie Petráňová, DiS.
Turistické informační středisko


Výstava Freyung