Pěší turistika

Objevovat krásy kolem nás po svých, tj. pěšky, vyšlo v posledních letech poněkud z módy a pěších turistů potkáváme na cestách stále méně. Přesto však tato nejstarší a nejpřirozenější forma turistiky stále přitahuje. Vždyť jen při ní si lze opravdu vychutnat všechny zvuky, vůně, jemné odstíny barev, půvabnou hru světel a stínů i vše ostatní, co nám příroda tak štědře a mámivě nabízí. Jen při chůzi se lze do krajiny vcítit a proniknout až k její duši. Vimpersko nabízí pěším turistům nepřeberné množství tras nejrůznějšího charakteru i stupně obtížnosti.

Pěší turistika

Kdo chce zdejší kraj poznat opravdu co nejvíce, tomu se nabízí kombinace pěších výletů s tzv. "ekologickou dopravou". Linky těchto autobusů v hlavní sezóně vedou Šumavou od Boubína po Železnou Rudu a vhodně doplňují nejdůležitější turistické stezky. "Zelené autobusy" mají také návaznost na obdobný systém v blízkém Bavorsku a turistům se tak nabízí nepřeberné množství kombinací různých turistických tras na obou stranách hranice, na Šumavě i v Bavorském Lese. Podrobné jízdní řády těchto autobusů s názvem "Autobusem po Národním parku Šumava" jsou k dispozici ve všech turistických infocentrech.

Pěší turistikaUžijete si rozhledů z vysokých hor, divokých romantických údolí, zasněných náhorních planin i nekonečných hodin v osamělých lesích nebo potěšení ze zajímavých historických památek. A krásně je tu i mimo hlavní sezónu. Zvláště v “babím létě” a dále na podzim se lesy a kopce pokryjí pestrou paletou barev a množství hub láká k příjemnému i užitečnému strávení volného času.

Vybrané zajímavé trasy: Vimperk – Boubín (1362 m) – Bobík (1264m) -Volary, červená značka, 25 km; Šumavské Hoštice – Lštění – Mařský vrch (907 m) – Bohumilice – Stachy, žlutá a modrá značka, 27 km; Stachy – Churáňov – Horská Kvilda, modrá značka, 12 km; Kvilda – pramen Vltavy – Bučina – Knížecí Pláně – Borová Lada, modrá, červená a žlutá značka, 20 km.

Naučné stezky: Vimperská větev Zlaté stezky (12 zastavení, Vimperk – hraniční přechod Strážný); Javorník (2 okruhy – malý 16 zastavení, velký 21 zastavení); Churáňov (10 zastavení); Boubínský prales (8 zastavení); Sudslavický okruh (hl. přírodní lokality).

 

Další informace:

        Stezka lesních skřítků

Aktuality

19.1.2018

ÚVOD DO HISTORIE FOTOGRAFOVÁNÍ

Bylo téma čtvrté přednášky 9. ročníku Vimperské akademie seniorů, která se uskutečnila ve čtvrtek 18. ledna.

15.1.2018

Bázumský pohár 2018

Závod je určen pouze pro neregistrované lyžaře, pro žáky základních škol na území mikroregionu. Závod má za cíl pomoci rozvoji alpského lyžování v malých SKI areálech Šumavy s tím, že každý lyžař si tímto způsobem může vyzkoušet jízdu v závodní trati.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město