Pěší turistika

Objevovat krásy kolem nás po svých, tj. pěšky, vyšlo v posledních letech poněkud z módy a pěších turistů potkáváme na cestách stále méně. Přesto však tato nejstarší a nejpřirozenější forma turistiky stále přitahuje. Vždyť jen při ní si lze opravdu vychutnat všechny zvuky, vůně, jemné odstíny barev, půvabnou hru světel a stínů i vše ostatní, co nám příroda tak štědře a mámivě nabízí. Jen při chůzi se lze do krajiny vcítit a proniknout až k její duši. Vimpersko nabízí pěším turistům nepřeberné množství tras nejrůznějšího charakteru i stupně obtížnosti.

Pěší turistika

Kdo chce zdejší kraj poznat opravdu co nejvíce, tomu se nabízí kombinace pěších výletů s tzv. "ekologickou dopravou". Linky těchto autobusů v hlavní sezóně vedou Šumavou od Boubína po Železnou Rudu a vhodně doplňují nejdůležitější turistické stezky. "Zelené autobusy" mají také návaznost na obdobný systém v blízkém Bavorsku a turistům se tak nabízí nepřeberné množství kombinací různých turistických tras na obou stranách hranice, na Šumavě i v Bavorském Lese. Podrobné jízdní řády těchto autobusů s názvem "Autobusem po Národním parku Šumava" jsou k dispozici ve všech turistických infocentrech.

Pěší turistikaUžijete si rozhledů z vysokých hor, divokých romantických údolí, zasněných náhorních planin i nekonečných hodin v osamělých lesích nebo potěšení ze zajímavých historických památek. A krásně je tu i mimo hlavní sezónu. Zvláště v “babím létě” a dále na podzim se lesy a kopce pokryjí pestrou paletou barev a množství hub láká k příjemnému i užitečnému strávení volného času.

Vybrané zajímavé trasy: Vimperk – Boubín (1362 m) – Bobík (1264m) -Volary, červená značka, 25 km; Šumavské Hoštice – Lštění – Mařský vrch (907 m) – Bohumilice – Stachy, žlutá a modrá značka, 27 km; Stachy – Churáňov – Horská Kvilda, modrá značka, 12 km; Kvilda – pramen Vltavy – Bučina – Knížecí Pláně – Borová Lada, modrá, červená a žlutá značka, 20 km.

Naučné stezky: Vimperská větev Zlaté stezky (12 zastavení, Vimperk – hraniční přechod Strážný); Javorník (2 okruhy – malý 16 zastavení, velký 21 zastavení); Churáňov (10 zastavení); Boubínský prales (8 zastavení); Sudslavický okruh (hl. přírodní lokality).

 

Další informace:

        Stezka lesních skřítků

Aktuality

20.11.2017

Pěvecký sbor Canto na Národní třídě

Pěvecký sbor Canto při Gymnáziu a SOŠe Vimperk se zúčastnil festivalu Festa academica pořádaného ve dnech 15. - 18. listopadu 2017.

16.11.2017

Jaderná elektrárna Černobyl po 30 letech

Neveselé, přesto nesmírně zajímavé téma, provázelo účastníky listopadového setkání 9. ročníku Vimperské akademie seniorů.

13.11.2017

Mezinárodní den veteránů

U příležitosti 99. výročí ukončení 1. světové války a současně Mezinárodního dne veteránů uspořádalo město Vimperk v pátek 10. listopadu v 11 hodin dopoledne před městskou zvonicí ve Vimperku vzpomínkový akt na památku padlých, kteří za nás ve všech válkách a válečných konfliktech bojovali a položili své životy.

9.11.2017

Benefiční koncert Veroniky Spiegelové

V sobotu 9.12.2017 v 19:00 hodin, MěKS Vimperk.

17.1.2017

Mobilní aplikace Vimperk a okolí

Na portálech GooglePlay nebo AppStore si již nyní můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci „Vimperk a okolí“.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město