Datum stránky: 26.6.2009

Studenti závodili do zámeckých schodů

O tom zda se zátopkova štafeta běží po deváté či desáté se nemohli pořadatelé shodnout, nicméně pravdou zůstává, že recesistický závod Vimperského gymnázia má jak letitou tradici, tak značnou popularitu. Oproti klasické štafetě, kde rozhoduje pouze rychlost, se zde hodnotí hned několik dalších faktorů. "Hodnotí se originalita kostýmu, nejhezčí účastník i tým, provedení předávajícího kolíku, či to - v jakém počtu se třída účastnila," vyjmenovala jen několik hodnotících kritérií tělocvikářka Jaroslava Hrdinková.

štafeta1

I přes deštivé počasí se na trať závodu, kterou zpříjemňovaly zámecké schody, vypravily například týmy zdravotníků, Mikuláše s andělem, policajtů a rošťáků či parta z pláže včetně koupacího vybavení a štafetový kolík se objevil v podobě opičky, dlouhého lana, lebky či záchodové štětky.

štafeta2

Samotné recesi však předcházelo regulérní hodnocení sportovních úspěchů školy v uplynulém výukovém roce, a to od soutěží okresních až po celorepublikové klání, jak ve sportech kolektivních, tak týmových. Mimo medailí si ocenění studenti rozdělili i devítitisícovou finanční odměnu.

štafeta3

Jaroslav Pulkrábek - Prachatický deník