Datum stránky: 12.10.2009

Ucho posluchače potěší německý orchestr

Vimperk - Po koncertech v Německu, Belgii, Švýcarsku, Číně a mnoha dalších zemích Evropy či světa zavítá v pondělí do Vimperka soubor, jenž zřejmě bude patřit k těm nejpočetnějším hudebním tělesům, která ve městě pod Boubínem zahrála.

Landesjugendorchester Nordrhein - Westfalen je soubor, který vznikl v roce 1969 má v současné době více než stovku členů. I když do Vimperka nedorazí v plné síle, stále půjde o úctyhodný počet.

„Soubor je složen s úspěšných účastníků různých hudebních soutěží či členů školních orchestrů, přičemž věk muzikantů se pohybuje mezi 14 až 22 roky. Během své historie vystoupil v řadě zemí a má na svém kontě více než pět set koncertních a operních vystoupení," představil pondělního hosta ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.

Soubor, jehož členové procházejí náročným výběrem, spolupracuje se symfonickým orchestrem Západoněmeckého rozhlasu v Kolíně nad Rýnem a vydal již několik CD.

koncert

„Vimperský koncert je jedním z jedenácti vystoupení během turné po Německu, Chorvatsku, Maďarsku a České republice, přičemž v Čechách půjde o koncert jediný," dodal ke koncertu ředitel Pulkrábek.

Během pondělního vystoupení, které začíná v půl osmé večer, uslyší návštěvníci například skladby Zoltána Kodályho, Igora Strawinského či Ludwiga van Beethovena. Příjemnou zprávou pro posluchače je, že vstupné na koncert platit nemusejí.

Jaroslav Pulkrábek