Datum stránky: 0.0.0000

Senior bez nehod

Desátý ročník Vimperské akademie seniorů pokračoval ve středu 16. ledna přednáškou z projektu „Senior bez nehod“.

Tato přednáška, která byla pojata formou divadelních scének spojených s odborným výkladem, přítomné seniory velice zaujala a příjemně překvapila.

Cílem projektu je snížit nehodovost seniorů a rozšířit povědomí o této problematice. Informovat jaká jsou specifika chování seniorů v provozu a doporučit opatření, jež by měla přispět ke zvýšení jejich bezpečnosti nejen na silnicích. Seznámit s potenciálem moderních asistenčních systémů motorových vozidel, připomenout pravidla silničního provozu, poukázat na vedlejší účinky léků a zdravotních omezení vyplývajících z věku účastníka silničního provozu.

Senioři jsou v silničním provozu ve srovnání s ostatními věkovými skupinami nadprůměrně ohroženi. V roce 2015 tvořili senioři v celkové populaci České republiky 18 %, přičemž jejich podíl na počtu obětí dopravních nehod dosáhl 24 %.

Veškeré informace k projektu naleznete na www.seniorbeznehod.cz.

Další přednáška, tentokráte „Původní a tradiční recepty Šumavy“, se uskuteční ve čtvrtek 21. února od 10:00 hod. v Městském kulturním středisku.


Text: Lenka Švecová, Odbor ŠK; Senior bez nehod

Foto: Mgr. Adéla Jiříková, Odbor ŠK

Senior bez nehod
Senior bez nehod
Senior bez nehod

Aktuality

17.9.2019

Osmnáctý ročník filmového festivalu NaturVision

Od úterý 17. do pátku 20. září se ve vimperském Městském kulturním středisku uskuteční již osmnáctý ročník filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision.

16.9.2019

Zápis do 11. ročníku Vimperské akademie seniorů

V říjnu zahajuje město Vimperk již jedenáctý ročník vzdělávacího cyklu pro seniory s názvem Vimperská akademie seniorů.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město