Datum stránky: 14.10.2009

1. pochod za úplňku ve Vimperku

V sobotu 3. října prošel Vimperkem 1. pochod za úplňku ve Vimperku. Všichni „osvětýlkovaní" se sešli na parkovišti u Penny marketu, odkud se průvod za doprovodu pohádkových postav a plyvačů ohně vydal setmělými vimperskými uličkami a zákoutími na náměstí. Byla to impozantní podívaná, jak průvod 122 „osvětýlkovaných" postaviček a doprovodné družiny přibližně 25 osob pomalu procházel ulicemi Vimperka. Na náměstí nejdříve členové Stifterova pošumavského železničního spolku přepočítali účastníky světelného hada a potom již měli malí i velcí možnost navštívit zdarma městskou zvonici a minimuzeum Zlaté stezky nebo si přímo na náměstí zatancovat na dětské písničky.Na turistickém informačním středisku bylo pro všechny připraveno občerstvení a děti zde mohly v tuto netradiční hodinu sledovat kreslené pohádky na DVD a využít dětského koutku.

Pochod za úplňku

Děkujeme všem „malým i velkým", kteří se našeho „úplňkového pochodu" zúčastnili a pokud budete mít chuť, tak na 28. listopadu připravuje Stifterův pošumavský železniční spolek, Město Vimperk, Římskokatolická farnost Vimperk a Základní umělecká škola ve Vimperku historicky 1. zvonkový průvod v rámci rozsvícení vánočního stromu na vimperském náměstí.

Pochod za úplňku

Na závěr patří poděkování hlavně Stifterovu pošumavskému železničnímu spolku, Městu Vimperk, Pohádkovému království, o.s., divadelnímu spolku Bouček, dobrovolným hasičům z Vimperka a ing. Jaroslavu Haisovi za poskytnutí fotografií z akce.

Pochod za úplňku

Pochod za úplňku

Text: TIS Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město