Datum stránky: 17.8.2006

Nádherný svět divokých zvířat bude k vidění opět ve Vimperku

nv2006

Město Vimperk ve spolupráci s německými partnery připravuje 5. ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech – NaturVision, který se bude konat ve vimperském Městském kulturním středisku od středy 20. do soboty 23. září 2006. Nad akcí, jako každoročně, převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. Festival NaturVision při čtyřdenní filmové přehlídce ve Vimperku představí milovníkům přírody nejnovější celosvětovou produkci dokumentů o přírodě a zvířatech v ní. Jako už tradičně, dopolední filmové bloky budou určeny školní mládeži z Vimperka, ale i širokého okolí. Po loňské velmi dobré zkušenosti s volnými vstupenkami pro mládež, získají i letos školáci spolu se vstupenkou na dopolední představení tvz. „volňáska“ pro jednu osobu na odpolední nebo večerní vysílací blok. Jinak vstupenky na odpolední či večerní promítání pro širokou veřejnost budou samozřejmě v předprodeji MKS.

Vimperský festival každoročně doplňují i doprovodné programy a ani letos nepřijdou zájemci zkrátka. Hned první den filmové přehlídky se uskuteční v MKS vernisáž fotografické výstavy „Fascinace přírodou“, za účasti německých partnerů a významných hostů. Výstava představí to nejlepší z mezinárodní fotografické soutěže a potrvá po celou dobu festivalu až do října, její ukončení je plánováno na 29. 10. 2006. Další doprovodnou akcí festivalu bude v pátek 22. září 2006 „Workshop filmových tvůrců“. Tato tradiční vimperská akce poskytuje prostor českým filmovým tvůrcům přírodopisných dokumentů k diskuzi, vzájemnému poznání, ale i k posouzení, jak k dokumentu o přírodě přistupují ve světě. I tento program spojený s promítáním ukázek toho nejnovějšího z domácí tvorby, je přístupný veřejnosti.

Říká se, že nakonec patří to nejlepší, snad to bude platit i o vimperském festivalu, který na úplný závěr – tedy v sobotu 23. září 2006 večer – představí to „nej“ z festivalu při tradičním „Slavnostním večeru NaturVision“. Hudební program obstará legenda české-ho folku a country – skupina Pacifik, moderátorem večera bude Petr Novotný. Diváci se tak mohou těšit na rozhovory s účastníky workshopů, sestřih oceněných filmů z festivalu, projekci vítězného filmu z meziná-rodní soutěže v Německu, ale i na křest nového DVD o Vimperku a mnohé další zajímavosti. Právě vzhledem k zajímavému programu tohoto slavnostního večera se pořadatelé rozhodli prvně jej zpřístupnit také veřej-nosti. Část sálu sice bude rezervována pro zvané – např. partnery z Německa, nebo další významné hosty, na další místa však bude možno zakoupit si vstupenku v předprodeji MKS, stejně tak jako na celou čtyřdenní filmovou přehlídku i Workshop filmových tvůrců.

Přijměte i Vy pozvání do města pod Boubínem na krásné filmy z divoké přírody!

Program festivalu [PDF 191 kB], stručné obsahy filmů [PDF 208 kB] a plakát [PDF 632 kB] najdete zde.

Hana Šimková
Městský úřad Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město