Datum stránky: 7.5.2009

Absolventky vimperské umělecké školy vystavují

VIMPERK -Výstava výtvarných prací a fotografií bývalých i současných žákyň vimperské Základní umělecké školy je otevřena od pondělka 4. května v Galerii u Šaška. Ve foyer Městského kulturního střediska a uvnitř v přísálí se svými pracemi představuje pět nadaných výtvarnic.

Po úvodním vystoupení mladých muzikantů z vimperské základní umělecké školy výstavu zahájil ředitel ZUŠ Pavel Vališ. Jak uvedl, výstava je součástí programů k výročí 60. let uměleckého školství ve Vimperku. Práce někdejších i nynějších žákyň umělecké školy jsou k tomuto výročí opravdu dobrým příspěvkem a dávají nahlédnout i veřejnosti do úspěchů mladých výtvarníků a vlastně i pedagogů, kteří je na jejich cestě vedli.

Vystavující absolventky převzaly na závěr vernisáže upomínkové dárky. Spolu se svými pedagogy si pak připili na výročí uměleckého školství ve Vimperku a na další úspěchy.

výstava

Čerstvá absolventka základní umělecké školy Iva Hadravová se v předsálí kulturního střediska představuje rozsáhlým souborem svých kreseb a maleb a také příjemnými keramickými pracemi. Další práce absolventek najdeme v přísálí kulturního střediska.

Velkou šíří uměleckého záběru, pestrostí témat i různými technikami se projevují práce bývalé absolventky ZUŠ Pavlíny Kůsové. Ta dále absolvovala Soukromou střední školu v Písku a nyní druhým rokem studuje v Uherském Hradišti na Univerzitě Tomáše Bati obor vizuální komunikace. Zaujmou především její plakáty včetně divadelních nebo třeba návrhy pamětních odznaků.

Další vystavující je Tereza Králová, která ve středním odborném učilišti ve Strakonicích studuje aranžérství a obalovou techniku. Na výstavě můžeme vidět například její působivé obrazy a také jemně zpracované suché vazby.

Průmyslovém designu se zase věnuje loňská maturantka Střední průmyslové školy keramické v Bechyni, stipendistka Kateřina Šmídová. Zaujmou určitě její ukázky písma, například Lombardská abeceda. Působivé jsou rovněž iluminace, ke kterým se inspirovala také proslulým Vyšehradským kodexem.

Klára Drenčeniová studuje ve Střední umělecko průmyslové škole Svaté Anežky v Českém Krumlově obor užitá fotografie a média. Na výstavě se prezentuje cyklem originálně pojatých emotivních fotografií, který je její maturitní prací. Návštěvníci tu však mohou spatřit i soubor jejích snímků nazvaný Lolita.

Výstava ve vimperském kulturním středisku potrvá do konce května.

Šedesáté výročí uměleckého školství ve Vimperku vyvrcholí v sobotu 16. května Slavnostním dnem školy. Od 8:00 do 12:00 bude připravena prohlídka základní umělecké školy s výstavou mapující její historii i současnost. K mání za dobrou cenu tu bude i nový pamětní almanach a CD s hudebními vystoupeními žáků školy. Na koncertu v Městském kulturním středisku ve stejný den od 15:00 se pak představí všechny obory vimperské Základní umělecké školy.

Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město