Datum stránky: 15.11.2005

Bílou stopou letos nově

Nastoupil podzim, sychravé počasí, mlhy a nevlídno, a každý jistě tento čas tráví po svém. Např. příznivci bílé stopy si již nyní pravděpodobně připravují své „nádobíčko“, aby s prvním sněhem opět vyběhli na běžecké tratě v okolí Vimperka.

A právě pro tyto milovníky bílého sportu má Město Vimperk dobrou zprávu. Získali jsme dotaci z krajského úřadu na tzv. „letní údržbu“ a s její pomocí SKI KLUB Šumava upravil a vyznačil novou běžeckou trať, která spojí naše město s centrální Šumavou. (Na tomto místě je vhodné vzpomenout pana Dr. Fuchse, který před časem s touto myšlenlou za námi přišel). Na Vodníku bude během prosince umístěna informační tabule, která novou trasu lyžařům přiblíží, další orientaci v terénu usnadní nové značky a rozcestníky. Vimperští běžkaři, ale i další turisté, se tak po této nové trase dostanou přes Šindlov až do Borových Lad a zde mohou využít mnoho dalších navazujících tras.

Na Šumavě je proznačena síť lyžařských tras o celkové délce přesahující 500 km. Lyžařské trasy jsou udržovány od 15.12. do 31.03 podle sněhových podmínek. Regionální sdružení obcí Šumava za podpory Správy Národního parku a CHKO Šumava, Krajského úřadu jihočeského kraje, obcí a dalších lokálních přispěvatelů chystá letos již poněkolikáté vydání souboru nových map lyžařských tras formátu A4 s názvem „Bílá stopa“, které budou k dostání zdarma v místních informačních střediscích a na dalších distribučních místech. Na této nové mapce bude vyznačena již i trasa z Vimperka do Borových Lad. V budoucnu by Město Vimperk chtělo iniciovat projekt na rozšíření této nové trasy tak, aby až do Vimperka mohla zajíždět velká rolba pro úpravu lyžařských stop (nyní se stopy v okolí Vimperka upravují za pomoci skútru), a trasy tak mohly být připraveny ještě kvalitněji.

Veškeré aktuální informace z terénu, o stavu počasí i o připravených lyžařských trasách získáte na internetových stránkách, které provozuje Regionální sdružení Šumava: www.bilastopa.cz

Hana Šimková

odbor školství, kultury a cestovního ruchu

Městský úřad Vimperk

zima

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město