Datum stránky: 14.1.2009

Budoucnost areálu Vodník

Vimperskému sportovnímu areálu Vodník se nejspíš blýská na lepší časy.

Na podzim loňského roku získalo Město dotaci na novou in-line dráhu z Regionálního operačního programu a navíc se konečně vyjasnily pozemkové záležitosti.

Město totiž v průběhu loňského roku získalo směnou konečně i pozemky, které doposud nebyly v jeho vlastnictví a tvořily významnou součást sportovního areálu. Dnes tedy všechny pozemky patří Městu Vimperk (krom restaurace a vodní plochy) a vedení vimperské radnice má tedy mnohem lepší podmínky pro investice do sportovišť, i vzhledem k tomu, že většinou jsou dotace vázány buď na dlouhodobé pronájmy nebo vlastnictví pozemků.

Tyto pozemky jsou nyní kompletně v pronájmu SKI Klubu Šumava (občanské sdružení) na základě usnesení Rady města a jejich využití je jasné. V létě díky existenci dřevěných chatek a vodní plochy možnost rekreace v autokempu, v zimě lyžování ve skiareálu s umělým osvětlením, možností technického dosněžování a úpravou stop - jak pro veřejnost, tak pro tréninky a závody pořádané SKI Klubem.

Pokud se podaří zbudovat i novou in-line dráhu, stane se areál Vodník jistě velmi vyhledávaným centrem rekreace, sportu a zábavy pro Vimperáky i návštěvníky města.

Ing. Martin Kalous

vodník 7

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město

© 2005 - 2019 Město Vimperk
Počet přístupů na tuto stránku od 14. ledna 2009: 5948
Neoprávněné užití jakékoliv součásti této stránky je zakázáno.
Jihocesky Kraj Logo Realizováno s finanční podporou Jihočeského kraje
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek
WWW: Lubor Mrázek, mSystem Lubor Mrázek, mSystem