Datum stránky: 3.4.2009

Další mezinárodní úspěch pro vimperskou dechovku

VIMPERK - 1. dubna 2009 - 16:12 - O víkendu 27. a 28. března se konala v Praze Mezinárodní soutěž Young Prague 2009. Jedná se o soutěž mladých hudebníků - pěveckých sborů a orchestrů. V letošním roce se této soutěže zúčastnil i Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Celkem se v Praze sešlo dvacet osm hudebních seskupení z jedenácti zemí celého světa - USA, Rusko, Dánsko, Švédsko, Irsko, Severní Irsko, Lotyšsko, Řecko, Kypr, Švýcarsko a Česká republika.

dechovka

Pro každou soutěžní kategorii byla vypsána povinná skladba a orchestry měly zahrát celkový program v čase dvaceti minut. Soutěž probíhala v pátek v Národním domě na Vinohradech.

O výsledcích rozhodovala odborná mezinárodní porota - v kategorii dechových orchestrů v čele s dirigentem Huby hradní stráže a Policie ČR Mgr. Miroslavem Hanzalem. Porotci orchestry a soubory bodovali a poté dle mezinárodních regulí soutěží zařazovali podle počtu bodů do pásem.

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk získal zlaté pásmo a dále jako jediný ze všech účastníků cenu za výkon sólisty Martina Vališe.

V sobotu odpoledne byl v programu průvod, který začínal u Stavovského divadla na Ovocném trhu a šel na Staroměstské náměstí. V čele stál Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Na Staroměstském náměstí poté došlo na zahrání společné skladby - opět za zvuku zejména orchestru z Vimperka, skladbu dirigoval sám autor. Po celou dobu průvodu i na náměstí přihlížely stovky lidí. Staroměstské náměstí bylo zcela zaplněno. Večer pak následovalo vyhlášení výsledků.

Zřejmě to přitom letos nebyla poslední soutěž pro náš orchestr - ve dnech 1. a 2. května bychom se měli zúčastnit mezinárodního festivalu v Polsku ve městě Gorzóv Welkopolski.

Převzato z www.prachatickonews.cz

Text i foto: Zdeněk Přibyl

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město