Datum stránky: 2.10.2009

Den seniorů

Senioři si ve čtvrtek připomněli svůj svátek Den seniorů, který se ve světě slaví již od roku 1990 a připadá na první den října,se před čtyřmi lety dostal i do Vimperka.Od té doby se v sále zdejšího kulturního střediska každoročně koná malá oslava spojená jak s účastí vedení radnice, tak s kulturním programem.

Senioři

"Je dobře, že v tom velkým množství různých Dnů, které připomínají rozličné problémy, profese, či kategorie se nezapomnělo na seniory. Ono stáří, přestože má mnohá úskalí totiž má i své pěkné a zajímavé stránky," uvedl letošní seniorský sraz předseda vimperského klubu Karel Krejčí.

Senioři

S tím souhlasil i vimperský starosta pavel Dvořák, když připomněl, že s většinou zde přítomných se potkává nejenom při jednání seniorské rady, coby poradního orgánu starosty, ale i v různých klubech, spolcích či organizacích, kde jsou aktivně zapojeni.

Senioři

"Téhle generaci patří velký dík za to množství práce, které pro město vykonala. Pro vše co udělali pro své rodiny, přátele a bližní," ocenil Pavel Dvořák. Generaci těch, kteří během svého života přečkali světovou válku, desetiletí totality i zásadní proměnu společnosti po sametové revoluci.

Senioři

Problematika stárnutí se do hledáčku OSN dostala již v roce 1948 na podnět Argentiny. Na pořad dne se však stárnutí dostalo až za jednadvacet let. Poté v roce 1982 došlo k svolání celosvětového shomáždění, které se tímto tématem zabývalo. Mimo několika studií a akčního plánu došlo i na vyhlášení světového roku seniorů a po té i již právě připomínaného dne seniorů.

Senioři

Senioři

TEXT A FOTO JAROSLAV PULKRÁBEK - PRACHATICKÝ DENÍK

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město