Datum stránky: 15.8.2009

Dítě je vítáno i na městském úřadu

Turistické informační středisko ve Vimperku vstoupilo do bezplatného projektu Dítě vítáno.

Prostřednictvím svých čtenářů vytvořil internetový server Babyweb.cz databázi penzionů, restaurací, nákupních center a úřadů, které jsou přátelské k dětem – rodiče zde naleznou nekuřácký prostor, mohou děti nakrmit, přebalit nebo je na chvíli nechat pohrát v dětském koutku.

Během prvních týdnů existence projektu „Dítě vítáno“ přibylo do databáze více než 350 nových míst z celé republiky přátelských k dětem.

Na Vimpersku a Prachaticku se zatím do projektu zapojili Turistické informační středisko ve Vimperku, Hotel Arnika, Penzion Černý kohoutek, Boubínský prales a Hotel Albatros v Prachaticích.

Místa, kde je dobře dětem a jejich rodičům, mohou na web vkládat jak samotní čtenáři, tak i provozovatelé a majitelé jednotlivých podniků. Svým hodnocením na www.babyweb.cz nám pomůžete získat logo a nálepku Dítě vítáno.

Konkrétně na Turistickém informačním středisku ve Vimperku je možné děti přebalit, použít WC, nakrmit. Návštěvníci mohou shlédnout DVD o Vimperku i Šumavě.Máme připravený velký dětský koutek, který je spojený s galerií „Bílá vrána“. Větší část informačního střediska je bezbariérová, je tedy možný vstup i s kočárky nebo invalidním vozíkem. Důležité je ale upozornit, že referentky informačního střediska neposkytují hlídání dětí a za děti jsou tedy plně zodpovědní rodiče.

Pojďte spolu s námi vytvářet přehled „přátelských“ míst k dětem.

Děkujeme

Renata Lešková a Lenka Švecová – Turistické informační středisko ve Vimperku

Babyweb.cz, příloha Prachatického deníku - Moje rodina – 8.8. 2009

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město