Datum stránky: 7.9.2009

Dívka Šumavy míří k vimperskému finále

ŠUMAVA - Letošní IV. ročník regionální soutěže krásy o titul Dívka Šumavy se blíží svému závěru. Finalistky absolvovaly o posledním prázdninovém víkendu závěrečné soustředění v luxusním a příjemném prostředí Hotelu Frymburk na Lipně a už za necelý měsíc je čeká finále ve Vimperku.

Od pátku 28. srpna do neděle 30. srpna pro ně byl připraven velice pestrý a náročný program.

Kromě nácviků choreografií finálového galavečera pod vedením domažlického rodáka Pavla Wolfa, volných disciplín pod vedením Pavly Rožumberské absolvovaly:

  • Přednášku na téma mirkovýživa, měření antioxidantů v těle zdravá strava a životní styl - Ondřej Liška
  • Besedu na téma Šumava - její významná místa, která stojí za zmínku právě okolí Lipna - CHKO Šumava, pí. Flíčková
  • Bodyforming, pilates - cvičení s mistrem světa ve sportovním aerobiku, osobním trenérem, Davidem Hufem
  • Setkání a beseda o zajímavostech ze Senátu - JUDr. Jiřina Rippelová, senátorka PČR
  • Módní přehlídku pro hotelové hosty, kolekce Ivety Hrabětové z Domažlic, kterou bravurně provedla loňská vítězka DŠ, Andrea Švihovcová ze Strakonic, jejíž vláda nad Šumavou se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.
  • Relaxaci v solné jeskyni a aquaparku Wellness Hotelu Frymburk
  • Natáčení videoklipů pro finálový galavečer

Dívka1

Všichni zúčastnění lektoři, choreograf, realizační tým, kteří se soustředění zúčastnili na základě své dobré vůle a věnovali svůj volný čas, tak vyjádřili obrovskou podporu celého projektu Dívka Šumavy a výraznou měrou tak přispívají k rapidnímu zvyšování úrovně, kvality a prestiže celé soutěže!

Dívka Šumavy je jedinou regionální soutěží „krásy" pro mladé dívky v oblasti jihozápadních Čech, každým rokem se koná v jednom z jejích partnerských měst, letos finále míří na jih Čech, do Vimperka. Prostřednictvím soutěže se snažíme propagovat „zdravou krásu", nehledáme profesionální modelky a Miss, ale snažíme se mladým dívkám přiblížit, nahlédnout do lákavého světa modelingu, nesměrovat je ale pouze k „lesku hvězd" a přehlídkových mol, naopak, naučit je vnímat životní realitu, své okolí a probudit v nich i smysl pro sociální cítění.

Dívka2

Základem jsou proto besedy školení a přednášky o zdravém životním stylu - stravě, pohybu, poruchy příjmu potravy, společenské vystupování, etika, etiketa, rétorika z úst profesionálů v daných oborech, dobrovolné a charitativní akce, kterých se dívky pravidelně účastní a mnoho dalšího. Z mladých slečen se postupem času díky zkušenostem a účasti v soutěži stávají mladé dámy se základní společenskou výbavou, smyslem pro sociální cítění.

Během září by se dívky měly ještě setkat v rámci dobrovolné, populární akce „ÚKLID ŠUMAVY DÍVKAMI ŠUMAVY", kdy se dívky vydají po vybraných trasách v oblasti Boubína s cílem uklidit Šumavu od nepořádku způsobeného za celé léto nepořádnými turisty. Tato akce se uskuteční ve spolupráci CHKO a NP Šumava v sobotu 12. září.

IV. ročník se koná pod záštitou hejtmanů Plzeňského, Jihočeského kraje a starosty města Vimperk, slavnostní vyvrcholení letošního roku se blíží, benefiční finálový galavečer se uskuteční již 3. října v KD Cihelna Vimperk, provedou jím Jan Čenský, Ivana Christová, hostem bude šumavský rodák Marek Ztracený. Ve finálové porotě zasednou a o letošních vítězkách rozhodnou starostové partnerských měst, zástupci generálního a hlavních reklamních partnerů, fotograf, vizážistka, účast přislíbili i oba hejtmani, Martin Straka - majitel hotelu U Zvonu a manažer HC Plzeň, David Huf, choreografka a další. Abychom umožnili všem zájemcům a veřejnosti ve Vimperku zhlédnout slavnostní finálový galavečer, připravujeme přímý přenos - videoprojekci do všech sálů KD Cihelna.

Dívka3

Dívky soutěží o spoustu cen jako například, voucher na dovolenou dle vlastního výběru, víkendové pobyty nejen na Šumavě, ale i v luxusních hotelích, mobilní telefony, pronájmy osobních automobilů, cesty do zahraničí, profesionální fotobooky pro modelky, luxusní šperky a hodinky, poukazy do kosmetických salonů a restaurací, balíčky plné kosmetiky, vitamínů a potravinových doplňků a další ceny.

Do konce září probíhá hlasování o Dívku Sympatie 2009 - podrobnosti na
www.divkasumavy.cz. Hlasující, který bude 4444 v pořadí získá voucher na víkendový pobyt právě ve Wellness Hotelu Frymburk na Lipně, kde finalistky trávily závěrečné soustředění.

Text a foto: Pavlína Brunclíková,hlavní organizátorka

Převzato z www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město