Datum stránky: 8.12.2009

Dívka Šumavy pro sdružení Stanislavy Chumanové

Regionální soutěž krásy Dívka Šumavy, jejíž finále se letos konalo ve Vimperku, podpoří občanské sdružení pojmenované po první vimperské starostce Stanislavě Chumanové. Organizátoři soutěže letos poprvé vydali se strakonickým Měšťanským pivovarem kalendář finalistek na příští rok. Objednat si ho může i veřejnost a část výtěžku z jeho prodeje půjde sdružení. Příští týden navíc budou finalistky kalendář ve Vimperku podepisovat.

Kalendář na příští rok je doprovodnou charitativní akcí soutěže. Vznikl díky strakonickému Měšťanskému pivovaru, který byl generálním partnerem letošního ročníku. "Každá z dívek je stylizovaná do daného z měsíců, pro který byla vybrána. Kalendář vznikal před objektivem fotografa Ivana Štefka, který je partnerem soutěže Dívka Šumavy," uvedla hlavní organizátorka soutěže Pavlína Brunclíková.

Výtěžek z prodeje kalendáře, jehož cena je 299 korun, zamíří na obě strany Šumavy. Část dostane útulek pro staré, týrané a nechtěné koně v Miřkově u Domažlic a druhou část získá občanské družení Stanislavy Chumanové - první ženy, který stála v čele Vimperka pět let a v roce 2007 její život předčasně a nečekaně ukončila rakovina. Věra Vávrová, která starostku nahradila ve vimperském zastupitelstvu, pak založila sdružení, jehož cílem je podpora talentovaných jedinců, zájmových a obecně prospěšných spolků a důležitou součást jeho činnosti tvoří pomoc potřebným a osamoceným vimperským občanům. Stanislava Chumanová stála při vzniku Dívky Šumavy.

Kalendář je možné objednávat na e-mailu divkasumavy@divkasumavy.cz. Slavnostního křtu se dočká ve středu 16. prosince ve Strakonicích. Zájemci ho pak budu moct ve stejný den převzít ve Vimperku v obchodu s obuví Pod zámkem v Kostelní ulici, kde ho budou první tři dívky zájemcům i podepisovat od 12:00 do 13:00.

Aktualita

Aktualita

Text: Tomáš Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město