Datum stránky: 23.4.2009

Dvě první místa pro vimperskou uměleckou školu

VIMPERK - Ve dnech 17. a 18. dubna se uskutečnilo ve Vysokém Mýtě ústřední kolo soutěže základních uměleckých škol, kterou vyhlašuje ministerstvo školství. Sjeli se na něj nejlepší muzikanti naší republiky - vítězové krajských kol. Z Jihočeského kraje postoupilo sedm žáků hrajících na dechové nástroje žesťové a dva byli z Vimperka.

zuš

Zleva: Karel Škvrna, Jana Zíková, Tomáš Doležal a dole Jaroslav Reichman.

Jaroslav Reichman soutěžil ve hře na trombon a Tomáš Doležal na trubku. Oba chlapci dosáhli významného úspěchu pro vimperskou školu, když získali oba 1. cenu.

Jejich úspěch byl ještě korunován dalším diplomem, tentokrát pro učitele, který se měrou největší podílí na jejich uměleckém rozvoji. Je jím Karel Škvrna, jehož žáci patří pravidelně v posledních letech mezi špičku v republice.

Důležitou a neodmyslitelnou složkou v soutěžních skladbách tvoří také klavírní doprovod. O ten se postarala Jana Zíková, která si rovněž vysloužila od odborné poroty slova uznání.

Naši žesťaři patří mezi takzvané klenoty školy spolu s dechovým orchestrem. ZUŠ Vimperk tak dostala krásný dárek ke svým šedesátým narozeninám.

Text a foto poskytl Pavel Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk

Převzato z www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město