Datum stránky: 21.6.2010

Fotografický workshop „Šumavské záblesky"

Logo Naturvision

Ve dnech 11.-13. června 2010 se v Borových Ladách konal studentský fotografický workshop, který byl pořádán jako doprovodná akce mezinárodního filmového festivalu NaturVision 2010.

Pod vedením zkušeného lektora Jana Svatoše fotografovalo deset studentů středních a vysokých škol krásy šumavské přírody. Jejich cílem byla sousední obec Kvilda, kam ale první den vyrazili bez svého fotografického náčiní, aby se nejdříve pokusili vnímat přírodu pouze očima běžného návštěvníka a ne očima fotografa. Tento výlet byl pro ně inspirací na další den, kdy se na Kvildu opět vrátili, tentokráte už se svými fotoaparáty a jasnou představou, co bude námětem jejich fotografií.

Fotoworkshop

Za úkol měli vytvořit 3 soubory fotografií - pozitiva, negativa a „genius loci" daného místa. První soubor obsahoval fotografie, které upoutají na první pohled a nalákají k návštěvě Kvildy. Ve druhém souboru se objevovaly fotografie zcela běžných věcí, jako jsou např. kontejnery na odpad, satelity, atd., které svým způsobem kazí ráz krásné šumavské přírody. Zajímavostí bylo, že účastníci workshopu na svých fotografiích zachytili mnohdy zcela obyčejné věci, které člověka na první pohled většinou neupoutají. Třetí soubor, tentokráte černobílých fotografií, byl, jak již bylo zmíněno, nazván „genius loci". Studenti měli za úkol zachytit „ducha" obce Kvilda.

Fotoworkshop Fotoworkshop

Výstava fotografií, které jsou výstupem workshopu, se předběžně plánuje na září.

Dojmy samotných účastníků workshopu budou prezentovány během slavnostního galavečera letošního 9. ročníku mezinárodního filmového festivalu NaturVision, který proběhne 8. října 2010 v Městském kulturním středisku Vimperk.

Veliké poděkování patří těm, kteří se na přípravě a realizaci workshopu podíleli a samozřejmě také Správě Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, která účastníkům workshopu poskytla bezplatné ubytování v borovoladské ubytovně Kameňák.

Všem fotografům přeji „dobré světlo" a na příštím workshopu nashledanou!

Fotoworkshop

Lenka Švecová

odbor školství, kultury a cestovního ruchu

Město Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město