Datum stránky: 6.11.2009

Fotografové představí na výstavě vimperský zámek

VIMPERK - Vimperským příznivcům fotografování jistě není neznámo, že ve městě již sedmým rokem působí vedle dalších nejrozmanitějších spolků a uskupení také fotoklub, který sdružuje amatérské nadšence pro "kreslení světlem".

Pravidelně se veřejnosti prezentuje v minigalerii představované jednou z výkladních skříní obchodu s fotopotřebami Luboše Drenčeniho (směrem do Kostelní ulice) a zásluhou podpory městského kulturního střediska pak navíc dostává každoročně příležitost pořádat výstavy také v Galerii U Šaška.

V posledních letech se fotografové tematicky zaměřili na své město. Ani letošní výstava nebude výjimkou. Po předloňské s názvem "Vítejte ve Vimperku" a loňské "Vimperk známý - neznámý" hodlají členové fotoklubu do třetice představit divákům "Vimperský zámek".

Dovoluji si tedy touto cestou srdečně pozvat všechny milovníky fotografování na vernisáž, která proběhne v Galerii U Šaška (MěKS Vimperk - kino) v pondělí 9. listopadu od 19:00. Výstava potrvá dle dispozic MěKS minimálně do Vánoc.

Jan Tláskal

PrachatickoNews

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město