Datum stránky: 28.4.2010

In-line bruslařům roste na Vodníku nová dráha

VIMPERK - Ve sportovně rekreačním areálu Vodník u Vimperka je v plném proudu výstavba nové dráhy pro in-line bruslaře. Její slavnostní otevření připravuje radnice na 13. června. Jde o druhou etapu projektu, na který město získalo dotaci z Regionálního operačního programu.

Nová in-line dráha bude dlouhá necelých patnáct set metrů a budou ji moct využívat i cyklisté a v zimě běžkaři - v areálu je od roku 2006 umělé zasněžování. Na slavnostní otevření dráhy město připravuje na neděli 13. června od 13:00 program, na který dostalo dotaci od Jihočeského kraje a jehož součástí bude závod Vodnická brusle, ale i trampolína pro děni nebo skákací boty.

Dráha rozšíří nabídku pro in-line bruslaře na Prachaticku. Ti tu mají k dispozici zhruba 500 metrů dlouhý ovál na městském stadionu v Prachaticích, stezku na Lázních sv. Markéty na okraji Prachatic a hlavně stezku podél Vltavy z Nové Pece do Stožce. Radnice ve Stožci chce navíc vybudovat novou stezku pro in-line bruslaře, která by měla vést z Černého Kříže přes Dobrou do Stožce.

Vybudováním in-line dráhy na Vodníku vimperská radnice dokončí projekt rekonstrukce a rozšíření tohoto areálu za více než devět milionů korun. Loni tu zrekonstruovala sociální zařízení, rozšířila veřejné osvětlení a také upravila bývalou jídelnu na servisní středisko pro techniku. V budoucnu se tu plánuje například i rekonstrukce chatek a autokempu.

Text a foto: Tomáš Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město