Datum stránky: 1.12.2009

Jubilejní desátý ročník silvestrovských jízd zvláštních vlaků je tady!

Zdá se to být neuvěřitelné, ale poslední den letošního roku se zvláštní vlaky ve směru Vimperk - Kubova Huť a zpět, které se již staly doslova fenoménem nejen regionálního významu, rozjedou již podesáté! Než Vás jménem Stifterova pošumavského železničního spolku z Vimperka na ně pozveme, dovolte nám malé ohlédnutí.

Silvestrovská jízda

Začali jsme vcelku nenápadně čtyřvozovou soupravou z 50. let, složenou z legendárních Hurvínků, a 31. 12. 2000 jsme čekali, co se bude dít. Směrem nahoru a dolů jsme odvezli 200 cestujících a řekli si, že stojí za to pokračovat. První ročník byl zároveň posledním, který neměl určené téma. O rok později vtrhli mezi nebohé cestující doktoři spolu se sestřičkami v podání studentů gymnázia a jejich přátel, a doslova naplnili heslo nemocničního a lazaretního vlaku „budeme Vás léčit i proti Vaší vůli". Poprvé jsme jeli parním vlakem a užili si více než půldruhého metru sněhu na Kubově Huti. V roce 2002 jsme cestujícím rozdali vězeňská čísla, poslali na ně ozbrojené bachaře a drželi je v zamčených vagonech, dokud nebude dokonána poprava uprchlého vězně. Jak později přiznal Roman Kozák, popravčí četě velel poprvé v životě. Dalším zlomovým bodem byly jízdy se členy divadelního souboru Bouček z Vimperka, k nimž se přidali členové skupiny historického šermu Berit, které započaly právě vězeňským vlakem a daly zvláštním vlakům skutečně charakter „zvláštní" a „neopakovatelný". O rok později se pohádkovým vlakem svezla i Stanislava Chumanová, která když přežila vlak vězeňský, dostavila se tentokrát ve slušivém převleku za Karkulku. A pak už to šlo ráz na ráz: 2004 vlak westernový (nezapomenutelný Zdeněk Škopek jako pojišťovák Western Union), 2005 Mrazík a ruská zima (znovu přes metr sněhu a střetnutí Mrazíka s Leninem a carem v jednom vlaku, kterým jel i pravý Miloš Jakeš!), 2006 vlak hrůzy (výborná Smrtka s kosou, které v patách kráčela Medůza), 2007 Fantasy a science-fiction (jen pán Nazgůlů rozplakal ve vlaku nejméně 10 dětí a členky Sexmise přesvědčovaly muže, že jsou vlastně ženy), a nakonec loňský Večerníčkový vlak s motýlem Emanuelem, zchudlým loupežníkem, Machem se Šebestovou nebo Bobem a Bobkem. Počet vlaků narostl na 3 páry, počet cestujících na 200.

Silvestrovská jízda

I jubilejní 10. ročník má své téma - Ze století do století. Chceme tím tak trochu připomenout léta předchozí a svézt ve vlaku také postavy, které ještě nejely (co takhle třeba středověký rytíř?). Časové schéma se letos mění, přibývá nový pár vlaků, takže se pojede celkem čtyřikrát v obou směrech:

Vimperk - Kubova Huť

Kubova Huť - Vimperk

7:45 8:17

8:50 9:13

9:45 10:17

10:50 11:13

11:45 12:17

12:50 13:13

13:45 14:17

14:50 15:13

Jízdné:

Dospělí tam i zpět 40 Kč

Děti do 15 let tam i zpět 30 Kč

Děti do 6 let zdarma

Jednosměrné jízdné K. Huť - Vimperk 20 Kč

Silvestrovská jízda

Občerstvení na Kubově Huti zajištěno!

Certifikáty o silvestrovském pokoření vrcholu Boubína budou k dispozici!

Vlaková pošta otevře svůj silvestrovský úřad!

Kostýmy všeho druhu vítány!

Všechny srdečně zveme na silvestrovské jízdy - pojeďte s námi za zábavou a zažijte Silvestr tak, jak se Vám to třeba ještě nepovedlo!

Bližší informace: www.spzs.sweb.cz, plakáty a informační weby města Vimperk.

Roman Hajník předseda SPŽS

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město