Třetí mezinárodní výstava výtvarného umění Vimperk – Freyung
„KAŽDÉ UMĚNÍ JE LINIE“

To, že spolupráce mezi Městem Vimperk a Freyung dobře funguje, se opět potvrdilo při organizování 23. mezinárodní výstavy výtvarného umění, které se již po třetí účastní umělci z Vimperského regionu. Společné přípravy vyvrcholily v pátek 28.7. 2006 v 19 hodin v Kurhausu města Freyung, kdy předseda uměleckého spolku „Kunstverein Wolfstein“ pan Horst Dieter Geyer, starosta města Freyung Petr Kaspar, starostka města Vimperk Stanislava Chumanová a vedoucí TIS Marie Petráňová zahájili vernisáží tuto mezinárodní výstavu.

Umělecké příspěvky – grafika, socha, malba a fotografie měly tématicky naplňovat citát od Josefha Beuyse „Každé umění je linie“. Dle slov předsedy spolku je opravdu možné v každém umění nalézt linii nejen ve výtvarném umění, ale i v tanci, hudbě atd.. Během večera zazněly šumavské lidové písničky v podání Pošumavské dudácké kapely ze Strakonic.

Prostory Kurhausu nabízejí výjimečný umělecký zážitek, na kterém se podílí umělkyně a umělci z Německa, Rakouska, Bulharska, Itálie a také 5 umělců z Vimperka a okolí. Na výstavních panelech se představují fotografové Hana Staňková, Martin Kalous a malířka Šárka Ladýřová. Expozici skvěle doplňují díla řezbáře Karla Tittla a keramičky Miroslavy Potužníkové. Velký úspěch zde již po druhé slaví nádherné náhrdelníky a náušnice Aleny Příhodové. K tvorbě svých skleněných šperků používá původní – starou techniku a zpracovává do nich korálky staré i 150 let. Náhrdelníky paní Příhodové jsou též k vidění v Praze ve Zlaté uličce v galeriích předních módních návrhářek Heleny Fejkové a Ivany Follové.

O tom, že každé umění je opravdu linie, se můžete přesvědčit do 20.8.2006 ve freyungském Kurhausu.

Marie Petráňová, DiS.
Turistické informační středisko


Výstava Freyung

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město