Datum stránky: 10.3.2010

Komorní soubory z Vimperka patří

k nejlepším v kraji

Ve dnech 4. a 5. března se konala krajská kola soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Všechna soutěžní klání se uskutečnila v Českých Budějovicích. Nejen že se žáci ZUŠ Vimperk v krajské konkurenci jako již tradičně neztratili, ale patřili k nejlepším v celé soutěži.

Ve čtvrtek hrály nejprve komorní soubory složené převážně ze zobcových fléten. V této kategorii získali naši zástupci dvě čestná uznání a jedno 3. místo. Odpoledne soutěžily žesťové nástroje. Zde jsme získali tři 1. místa, z toho dvě s postupem do ústředního kola.

ZUŠ

Dřevěné nástroje

V pátek pokračovala soutěž pro ostatní dechové nástroje dřevěné. Čtyři naše soubory si přivezly jedno čestné uznání, jedno 3. místo a dvě 1. místa, z toho jedno z postupem do ústředního kola.

ZUŠ

Žesťové nástroje

Velice mě těší nejen umístění našich žáků, ale hlavně pak předvedené výkony a slova chvály od odborných porot. Tři soubory se představí v ústředním kole, které se koná 16. a 17. dubna v Liberci. Věřím, že tam budou skvěle reprezentovat nejen naší školu, ale také město Vimperk.

Text a foto Pavel Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město