Datum stránky: 30.7.2008

Křest vimperského kalendáře na rok 2009

Ve středu 31. července pokřtil v Turistickém informačním středisku starosta Vimperka Mgr. Pavel Dvořák společně s novou turistickou mapou Šumavy i nový nástěnný fotografický kalendář na rok 2009 s názvem „VIMPERK A JEHO OSADY“. Kalendář byl záměrně vydán ještě během letní turistické sezóny, aby si jej případně jako dárek nebo suvenýr mohli odvézt i návštěvníci města, kterých je o prázdninách ve Vimperku opravdu hodně.

Křest kalendáře 2009

Rada města začátkem roku z navržených 4 různých témat vybrala nakonec téma „Vimperk a jeho osady“, hned po té byla na webových stránkách města, ve Vimperských novinách a v dalších médiích vyhlášena veřejná fotografická soutěž s uzávěrkou počátkem května.

Sešlo se více než 300 fotografií od 17 autorů ve velmi různé kvalitě, bohužel však převážně jen s tematikou Vimperka. Vzhledem k tomu, že kalendář měl být zaměřen spíše na vimperské části (osady), bylo použitelných fotografií málo. Některé dodané fotografie byly technicky málo kvalitní - neostré, znehodnocené vloženým datem nebo s nízkým rozlišením, jiné se odchylovaly od zadání – byly např. černobílé nebo dodatečně upravované. Některé dodané snímky dokonce ani nepocházely z území spadajícího do správy vimperské radnice, ale byly nafoceny v okolních obcích. Po skutečně nelehkém výběru chybělo v půli května minimálně ještě 6 fotografií z celkem 13 potřebných. Kalendář měl být hotov ještě o prázdninách, a proto jsme v časové tísni zadali téma i několika profesionálním fotografům, z jejichž nabídky jsme pak během dvou týdnů doplnili výběr snímků pro kalendář. Závěrečné slovo při výběru fotografií měl pak zkušený grafik Michal Jánský z Písku (často oceňovaný za grafickou úpravu v mnohých soutěžích), který s citem dodal vimperskému kalendáři konečnou grafickou podobu ve velmi moderním stylu.

kalendar2009

Ještě je nutné pro kalendář určit prodejní cenu, což by se mělo stát na nejbližším zasedání Rady města 11. srpna, a pak již nic nebrání, aby se tzv. rozběhl do světa. K dostání by mohl být ve vimperském „íčku“ cca od půlky srpna. Doufejme, že nový vimperský kalendář potěší svými fotografiemi srdce nejen Vimperáků, ale i turistů z daleka a připomene jim pěkné chvíle, které u nás strávili.

Poznámka na závěr: Fotografové si mohou svá CD s fotkami vyzvednout po předchozí telefonické domluvě u paní Šimkové na MěÚ Vimperk.

Hana Šimková
Městský úřad Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město