Datum stránky: 26.5.2010

Léto pod Boubínem a Vimperské puzzlování

S příchodem června přichází nejenom léto astronomické, ale již řadu let série kulturních, společenských či sportovních akcí s názvem Léto pod Boubínem. Loutkový seriál Vimperský kašpárek, Hudební léto, Keltská Šumava či Šumavský korbel, Letní kurzy žesťů. Historické trhy, koncerty vážné hudby v zámecké kapli, setkání básníků. To vše i mnoho dalšího se stejně jako v minulých letech nachází v programové nabídce Léta. Nicméně letos jsme se pokusili jeho podobu posunout o kousíček dál. Naším přáním bylo neomezovat se pouze na vimperský zámek, ale roztáhnou jeho aktivity více po městě a udržet u nás návštěvníky Vimperka i po skončení akcí samotných. V neposlední řadě pak zapojit do jeho přípravy i místní podnikatele a služby. Pořady Léta pod Boubínem tedy naleznete nejenom na zámeckých arkádách, ale i na Vodníku, náměstí či v areálu hotelu Zlatá Hvězda.

Současně jsme společně s referenty odboru školství, kultury a CR a Turistickým informačním střediskem připravili malou letní hru nazvanou Vimperské puzzlování. Prostřednictvím sbírání tuctu dílků skládačky, doplněné o řadu slev a slosování o zajímavé ceny, chceme ukázat, že Vimperk má turistům co nabídnout a je přívětivý k domácím. Přestože letní kulturní nabídku odstartuje tradiční noční koncert dechovky v pátek 18. června, již nyní přineslo Léto pod Boubínem první ovoce. Na jeho přípravě si totiž k jednomu stolu sedli nejenom pracovníci městských kulturních institucí, ale i hoteliéři, provozovatelé restaurací, obchodů a služeb. Ve velice tvůrčím prostředí se jim podařilo vytvořit společnou nabídku a otevřeli cestu k další spolupráci. A i kdyby nám celé léto propršelo, tak toto již z pohledu budoucnosti města na poli cestovního ruchu stojí za to.

Informace o programové nabídce LÉTO POD BOUBÍNEM 2010 i pravidla hry VIMPERSKÉ PUZZLOVÁNÍ najdete v programové brožuře, na adrese www.letopodboubinem.cz a www.vimperk.cz.

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město