Datum stránky: 21.4.2006

LITERÁRNÍ KRAJINY BAVORSKA 2006

Město Vimperk bylo osloveno městem Freyung, aby se podílelo na propagaci projektu „Literární krajiny Bavorska 2006“. Pod tímto názvem jsou zastřešeny kulturní akce, které proběhnou od 23.4. do 30.6.2006 v Bavorských městech. Letošní ročník se věnuje tématu „přátelství“ a pozornost je tedy obzvlášť zamířena na spřízněnou literaturu a hudbu. Na „Literárních krajinách Bavorska“ se podílí sedm regionů, které se prezentují individuelními programy.

Rádi bychom z této série představení vyzdvihli akci našeho německého partnerského města Freyung. „Ach Stifter, lass uns tanzen…“ proběhne dne 3.6.2006 v 19 hodin na lesní louce blízko Freyungu (v případě nepříznivého počasí v Kurhausu ve Freyungu). Diváci si budou moci poslechnout dílo „Granit“ od Adalberta Stiftera podkreslené tanečním divadlem v podání „Tanzgruppe Prasch“. Kulisou pro toto představení je panorama Roklanu a Luzného spolu s pohledem na město Freyung. Po divadelním vystoupí se představí s několika písničkami i strakonická Pošumavská dudácká kapela. Další informace získáte na webových stránkách:
- www.dieliteraturlandschaftenbayerns.de,
- www.gemeinsamekulturarbeit.de

Tato akce bude uskutečněna za podpory Evropské unie.

Marie Petráňová, DiS.

vedoucí Turistického informačního střediska Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město