Datum stránky: 29.8.2007

Městská slavnost ve Vimperku

Historický průvod, který poprvé od vysvěcení vynesl slavnostní vlajku Vimperka do ulic města, zahájil v sobotu 28. srpna 2007 Městskou slavnost. Tu pořadatelé zaměřili na tržiště starých řemesel a možnost vyzkoušet si svoji zručnost například při práci kovářské, hrnčířské nebo pletení košíků.

kovář1 kovář2

Průvod v ulicích Vimperáky moc nechytil, a tak situaci zachránila jen účast pořadatelů a účinkujících společně s početným doprovodem hostů z Freyungu v čele se starostou Peterem Kasparem. „I když připravit akci v takovéto podobě je mnohem složitější než klasickou přehlídku programu, podle reakce lidí, kteří si navíc odnášeli spoustu vlastnoručně vyrobených ozdob či hrníčků, je to asi varianta, která může odlišit naše slavnosti od jiných,“ shrnul první hodnocení vimperských slavností Petr Moravec.

krajkářka Přestože podle plánu pořadatelů hrál program podružnou roli, vyplnil nakonec téměř polovinu z celé délky slavností. „Chtěli jsme zkusit něco jiného, a proto jsme zařadili show na kolech, která měla velký úspěch, také tanec se psem byl atrakcí, která se často nevidí. To konec konců dokazuje i skutečnost, že se nás lidé neustále ptali, kdy to budeme opakovat. Nechyběl ani historický šerm a pohádka,“ pokračoval Petr Moravec.

průvodNávštěvnost letošních slavností předčila všechna očekávání pořadatelů, včetně večerního countrybálu, kde byla účast na Vimperk nevídaná. Ale zas tak úplně spokojení pracovníci kulturního střediska nejsou. „Mrzí nás nezájem o průvod, který nakonec zachránila pouze účast hostů z Freyungu v čele se starostou Kasparem a vimperští divadelníci či šermíři. Problém je také se stánkaři, protože Vimperk má pověst velmi šetrného města a nikdo sem nechce jezdit,“ poodhalil pohled na věc z té druhé stránky Petr Moravec.

Text a foto: Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město