Datum stránky: 8.2.2010

Na oslavu milénia přispějí peníze z Evropy

Závěrem minulého týdne dorazila na Šumavu dobrá zpráva.

Zasedání Monitorovacího výboru společného operačního programu „Přeshraniční spolupráce Česká republika - Bavorsko" schválilo 26 projektů z více než 50 podaných a mezi nimi i společný českoněmecký PROJEKT OSLAV MILÉNIA ZLATÉ STEZKY.

MILÉNIUM

„Aktivity německého partnera Landkreis Freyung-Grafenau byly podpořeny dotací 325 000 Eur, aktivity českého partnera, Prachatického muzea, získaly dotaci 345 000 Eur a dalších 20 000 Eur ze státního rozpočtu ČR," prozradil konkrétní čísla Vladimír Silovský z Regionální a rozvojové agentury ve Stachách.

MILÉNIUM

Projekt, jehož aktivity na české straně pokryjí všechny tři větve staré obchodní trasy, jejíž výročí si Šumava připomíná, byl přijat bez výhrad a peníze byly poskytnuty v požadované výši. Jak bylo řečeno, hlavním českým partnerem akce je Prachatické muzeum, odkud poputují peníze například do vimperského kulturního střediska či na vimperskou radnici, do Stožce, Kašperských Hor nebo Horní Vltavice.

A co nás v rámci dvouletých oslav čeká? „Například nová expozice Zlaté stezky v Prachatickém muzeu, vědecká konference ke Zlaté stezce v Prachaticích, soumarské slavnosti ve Vimperku a dvoudenní slavnosti na závěr prázdnin tamtéž, oslavy stezky příští rok v Kašperských Horách s rytířským turnajem, aktivity škol a dětí, vydání informačních materiálů a podobně," uvedl některé z plánovaných aktivit Vladimír Silovský.

Slavnostní zahájení oslav se uskuteční 17. dubna letošního roku v Prachaticích a následně pak druhý den na Mechovém potoce u Českých Žlebů, odkud se oslavy přesunou do bavorského Waldkirchenu.

Právě v ten den a na tomto místě byl před 1 000 lety sepsán dokument, který je první zachovanou zmínkou o solné Zlaté stezce.

Vše se odehrává v úzké provázanosti s již tradičními oslavami Zlaté stezky organizované Městem Prachatice, letos obohacené o jedinečný transport soli soumarskou karavanou z Bad Reichenhalu do Prachatic.

JAROSLAV PULKRÁBEK

Na jednání k přípravám projektu k miléniu Zlaté stezky představila Katrin Wachter také grafický manuál.

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město