Datum stránky: 10.9.2009

Nejstarší sakrální stavba Vimperka zvedne oponu

Vimperk/ Dny evropského dědictví, konané pod záštitou Rady Evropy, se v Čechách konají od roku 1991 a o devět let později se k tomuto podnětu k zamyšlení nad naším vztahem ke kulturnímu dědictví přidal i Vimperk.

Každý rok se tak druhý zářijový víkend otevřou nejenom prostory běžně přístupné, ale i místa, kam se běžný návštěvník jinak nedostane.

Dny Evropského dědicrví

Kostel

„Přístupný bude i nejstarší sakrální stavba ve Vimperku, a to kostel svatého Bartoloměje s nádhernými, nově zrestaurovanými nástěnnými malbami z 15. až 17. století. Atmosféru skromného interiéru navíc mile dotvoří podmalby na skle s křesťanskými motivy od Svatavy Vizinové," uvedla jen jeden příklad z jindy uzavřených památek Kateřina Uhříčková z kulturního odboru vimperské radnice.

Černá věž

Ti, kdo se tento víkend rozhodnou navštívit vimperské památky, se dostanou i do Černé věže, kde při této příležitosti svá díla vystavuje fotografka Bára Prášilová a prachatická malířka Šárka Ladýřová, nebo farní či hřbitovní kostel.

„Největším lákadlem bude zřejmě vimperský zámek, který se nedávno poprvé ve své historii otevřel veřejnosti a nabízí po staletí ukryté skvosty, ať již v interiérech, tak v exteriérech, a to za doprovodu průvodce," pokračovala v pozvánce za vimperskými památkami Kateřina Uhříčková.

Památky se v rámci Dnů evropského dědictví ve Vimperku otevřou už o tomto víkendu, a to od deváté hodiny ranní do čtvrté odpoledne s výjimkou farního kostela, tam se kromě soboty bude veřejnost moci podívat totiž v neděli až po 13. hodině.

Památky ve městě opět zhlédnou návštěvníci, víkend přinese Dny evropského dědictví

JAROSLAV PULKRÁBEK - Prachatický Deník

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město