8. ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech - NaturVision 2009 se bude konat od úterý 22. do pátku 25. září 2009 ve Vimperku.

Logo NV

Tato přeshraniční akce je významnou vzdělávací, kulturní a společenskou akcí, která pomáhá zviditelňovat město a region v rámci republiky i Evropy, sbližuje obyvatele na obou stranách česko-německé hranice a do Vimperka přivádí mnoho hostů z domova i ze zahraničí. Festival NaturVision ve Vimperku představuje každoročně nejnovější celosvětovou produkci dokumentů o přírodě a zvířatech v ní. V době končící letní sezóny nabízí návštěvníkům Šumavy alternativní zajímavý program a do regionu přivádí i nové hosty. Současně - na každoročním workshopu tvůrců - poskytuje českým filmovým dokumentaristům, kteří se věnují přírodě, prostor k diskuzi, vzájemnému poznání, ale i k posouzení, jak k dokumentu o přírodě přistupují ve světě. Prostřednictvím festivalových programů dochází také k vzájemnému sbližování českých a německých občanů při společných kulturních a společenských akcích. Festival NaturVision nabízí navíc během fotosoutěže a různých workshopů především mladým lidem při poznávání přírody zajímavé téma pro volný čas, ale možná i pro jejich budoucí vážný zájem nebo celoživotní poslání.

nv 2009

Hana Šimková
Městský úřad Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město