Datum stránky: 10.5.2007

Pískovcová fontána

Pískovcová fontána, do jejíhož tvaru ukryl akademický sochař Tomáš Franta symboliku soutoku Teplé a Studené Vltavy, zdobí od 1. května 2007 vimperskou Pivovarské ulici.

kasna3

Dva a půl metru vysoký monument pokřtila po slavnostním lampionovém průvodu za účasti dechovky a mažoretek lahví šampaňského starostka Stanislava Chumanová. Ta zároveň připomněla, že jde o poslední krok rekonstrukce tohoto prostoru, která proběhla v roce 2003 a při níž byl na vytipované místo přiveden rozvod vody. „I když se stavba poněkud opozdila, doufám, že bude přinášet radost a osvěžení místním i turistům“ dodala na závěr svého projevu starostka Chumanová. Místo nebylo vybráno náhodně. Na tomto místě totiž již v minulosti podobné dílo stálo, a to kašna se sochou ochránce před požáry svatého Floriána, která se zachovala pouze na starých fotografiích.

Před vandaly a sprejery by fontánu mělo ochránit oko policejní kamery, umístěné na sousedním domě.

Fontána není prvním dílem Tomáše Franty ve Vimperku. Již několik let slouží veřejnosti rovněž umělecky vytvořená fontána v parku naproti Hotelu Anna.

kasna2

kasna1

(Text a foto: Jaroslav Pulkrábek)

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město