Datum stránky: 31.5.2006

Po památkách krok za krokem s novou brožurou

Na pondělním vimperském zastupitelstvu byla oficiálně představena ještě tiskárenskou barvou a novotou vonící propagační brožura o vimperských památkách. Návštěvníci města tak dostávají do rukou nového a velmi potřebného průvodce.

Brožuru na zastupitelstvu přítomným rozdal vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu a připomněl, že na tento projekt město získalo dotaci z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTERREG IIIA.

Čtivý text do publikace s názvem „Vimperské památky – do kamene tesaná minulost“ je z autorské dílny prachatického historika PhDr. Františka Kubů, o fotografie se postaral Jan Plánek. Rozsahem 52 stran, ani formátem tzv. „do kapsy“ si nová brožura neklade za cíl – stát se jakousi odbornou encyklopedií památek ve Vimperku. Město chce jen pomocí této publikace turistům, zájemcům o historii a dalším návštěvníkům podat pomocnou ruku při jejich procházce městem. Chce jim dát téma k příjemnému pobytu i jeho eventuelnímu prodloužení. A to je pro rozvoj cestovního ruchu věc velmi potřebná.

Návštěvníci města mohou putovat po zobrazených památkách bez obavy, že zabloudí. Součástí brožury je totiž i plánek města s vyznačenými jednotlivými památkami. Naprostou samozřejmostí je i fakt, že publikace „Vimperské památky“ vychází současně ve třech jazykových mutacích – české, anglické a německé. Ani zahraniční turisté tak ve Vimperku nepřijdou zkrátka…

Hana Šimková

Odbor školství, kultury a cestovního ruchu

Městský úřad Vimperk

simkova - publikace

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město