Datum stránky: 18.12.2005

Prezentace regionu Šumava na veletrhu TUC Leipzig 2005

Na základě několika jednání zástupců šumavských měst a obcí, Regionální rozvojové agentury Šumava a zástupců podnikatelské sféry o rozvoji cestovního ruchu na Šumavě vznikla letos na jaře pracovní skupina pro propagaci Šumavy. Výsledkem jednání bylo představovat se v budoucnu na veletrzích společně jako region Šumava. Pracovní skupina navrhla vytvoření týmu vysoce kvalifikovaných odborníků v oblasti cestovního ruchu, kteří by profesionálně prezentovali a zastupovali Šumavu na veletrzích a dalších akcích. Pro veletrh TUC Lipsko byl vybrán za města a obce zástupce města Vimperka.

lipskoVeletrh samotný začal 16. listopadu a trval do 20. listopadu 2005. Region Šumava se prezentoval ve společné výstavní expozici České republiky od agentury CzechTourism. Z našich nejbližších sousedů se dále prezentovali například město České Budějovice, Jihočeský kraj, lázně Třeboň a Plzeňský kraj.

Jak jsme předpokládali, největší zájem byl o komplexní materiály Šumavy – tj. ubytování, materiály NP a CHKO Šumava(těch by do budoucna mohlo být prezentováno více) a lyžařskou mapu Šumavy. Tedy o vše, kde se Šumava prezentuje jako celek. Regionální materiály na těchto velmi důležitých zahraničních veletrzích řeknou návštěvníkům veletrhu málo. Proto je velmi důležité, že Regionální rozvojová agentura Šumava připravuje na další akce, ve spolupráci s pracovní skupinou pro veletrhy, celoregionální barevný tiskový propagační materiál, zaměřený zejména na turistické cíle a atraktivity. Bude vydán ve vysokém nákladu a v několika jazykových mutacích (ČJ, AJ, NJ, Holandština, Polština, Maďarština). Součástí materiálu bude také velká schematická mapa našeho regionu.

Překvapila nás také návštěvnost veletrhu – podle mého názoru zde není existují „sběrači propisek, otvíráků a zápalek“, většina zájemců si bere opravdu pouze to, co hodlá během své dovolené využít.

Setkali jsme se s velmi příznivým ohlasem na náš region, většina návštěvníků byla se službami během svého pobytu na Šumavě velmi spokojena.

Můžeme si tedy pouze přát, aby i na dalších plánovaných veletrzích CR ( Vacantie Utrecht, Reisen Hamburg, Vacantes Brusel, CBR Mnichov, ad.) byl o region Šumava a naše propagační materiály zájem. Dobrá propagace bude přivádět do našeho regionu stále více návštěvníků. Záleží na nás, jaké služby a v jaké úrovni jim dokážeme nabídnout a zda se budou na Šumavu znovu vracet.

Za pracovní skupinu pro propagaci Šumavy a město Vimperk

Renata Lešková – vedoucí TIS Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město