Datum stránky: 12.3.2009

Propagace Jihočeského kraje a Šumavy na veletrhu f.re.e Mnichov

Ve dnech 26.2. - 2.3.2009 se konal již 40. ročník významného veletrhu cestovního ruchu CBR Mnichov, jehož název se změnil na f.re.e Mnichov - název je odvozen od počátečních písmen slov Freizeit (volný čas), Reisen (cestování) a Erholung (rekreace). Po celou dobu veletrhu mělo Turistické informační středisko Vimperk možnost propagovat jak samotné město, tak celou Šumavu na stánku s Jihočeským krajem ve společné expozici České republiky.

výstava mnichov

I přesto, že návštěvnost veletrhu byla nižší, než u minulých ročníků, a částečně to možná

i bylo způsobeno jednodenní stávkou na všech trasách metra, zájem o Šumavu a jižní Čechy byl stále značný. V porovnání s ostatními stánky byl ten náš jedním z nejvíce navštěvovaných stánků České republiky.

Nejčastější dotazy směřovaly na oblast Lipenska a Českého Krumlova. Ale ani NP Šumava

se zde rozhodně neztratil. Mnohé návštěvníky zajímala možnost lyžování, a to jak sjezdového, tak běžeckého. Pro letní období pak především turistika, rybaření a vodáctví.

I když náš stánek nabízel nepřeberné množství propagačních materiálů a bylo z čeho vybírat, neustále jsme se potýkali s nedostatkem materiálů z oblasti Lipenska, a to především materiálů, které by obsahovaly souhrnné informace o této oblasti včetně nabídky ubytování a kempování.

Co se týká věkové skupiny návštěvníků, přicházeli především lidé střední generace, kteří do jižních Čech jezdí nejen pro jejich mnohá lákadla, ale také z důvodu, že odsud mnohdy pocházejí oni sami nebo jejich předci. Další skupinou byly rodiny s dětmi, které požadovaly aktivnější využití dovolené a volného času, jako například turistiku na koni nebo cykloturistiku.

Propagace naší republiky byla v české expozici podpořena nepřeberným množstvím ochutnávek, z nichž pro návštěvníky určitě nejlákavější byla ochutnávka českého piva. Samozřejmě zde také nechyběla restaurace s typickými českými jídly, jako je například svíčková. Celkovou atmosféru expozice dotvářela kapela, která po celou dobu veletrhu zpříjemňovala náladu českou muzikou. Zpestřením byla také cimbálová muzika „Notečka" z Břeclavi, soubor tvořený především dětmi v krojích, která předvedla ukázku typického moravského folkloru.

Účast na tomto prestižním veletrhu je pro naše město určitě velikým přínosem, a to nejen z důvodu, že můžeme dále šířit povědomí o naší oblasti, ale také z důvodu navázání nových kontaktů s lidmi z různých odvětví cestovního ruchu.

Lenka Švecová

referentka TIS

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město