Datum stránky: 9.2.2010

Propagace Vimperku a Šumavy na veletrhu CMT Stuttgart

Ve dnech 16.1. - 24.1.2010 se konal již 43. ročník významného veletrhu cestovního ruchu CMT Stuttgart, jehož název je odvozen od počátečních písmen slov Caravaning, Camping, Motor a Tourismus. Po celou dobu veletrhu mělo Turistické informační středisko Vimperk možnost propagovat své město a jeho blízké okolí na stánku Regionální rozvojové agentury Šumava ve společné expozici České republiky.

O veletrh, na kterém se prezentovalo 1850 vystavovatelů z celého světa, byl ze strany návštěvníků obrovský zájem. Podle posledních údajů toto číslo překročilo hranici 205 000 lidí, což je oproti loňskému roku nečekaný nárůst.

Nejčastější dotazy směřovaly na oblast Lipenska a Českého Krumlova. Ale ani Šumava

se zde rozhodně neztratila. Mnohé návštěvníky zajímala možnost lyžování, a to jak sjezdového, tak běžeckého. Pro letní období pak především turistika, cyklistika a vodáctví.

CMT Stuttgart

I když nabídka materiálů na našem stánku byla pestrá, museli jsme se neustále potýkat s nedostatkem materiálů z oblasti Lipenska, a to především materiálů, které by obsahovaly souhrnné informace o této oblasti, včetně nabídky ubytování a kempování.

Věková struktura návštěvníků byla různorodá. O víkendech to byly většinou rodiny s dětmi, které měly zájem o aktivní prožití dovolené - cyklistika, turistika, kempování. Během týdne pak především lidé střední generace, kteří na Šumavu jezdí nejen pro její mnohá lákadla, ale také z důvodu, že odsud mnohdy pocházejí oni sami nebo jejich předci.

Propagace naší republiky byla v české expozici podpořena ochutnávkami českého piva

a uzenin, které se setkaly s velikým ohlasem. Součástí byla také restaurace s nejen typickými českými jídly. Celkovou atmosféru expozice dotvářela kapela Těžká pára, která po celou dobu veletrhu zpříjemňovala náladu českou muzikou. Pro návštěvníky zde bylo připraveno

také lákadlo v podobě karikaturisty Martina Hrona, který každého ze zájemců ztvárnil velice vtipnou formou.

Věříme, že jsme se účastí na tomto prestižním veletrhu dostali více do povědomí potencionálních návštěvníků Šumavy a budeme rádi, pokud je u nás budeme moci co nejdříve přivítat.

Lenka Švecová

Turistické informační středisko Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město