Datum stránky: 15.9.2008

SETKÁNÍ VIMPERSKÝCH RODÁKŮ 2008

Němečtí rodáci se již po několik desetiletí pravidelně scházejí o druhém zářijovém víkendu.

„Setkání trvá vždy od pátku do neděle a z velké části se odehrává ve Freyungu, který nad odsunutými Vimperáky převzal patronát a díky dějinnému vývoji se stal i partnerským městem Vimperka,“ přiblížil setkání Roman Hajník, který se letos společně s vimperským kulturním střediskem na přípravě srazu podílel. Právě kulturní středisko totiž v loňském roce komunikaci s rodáky od radnice převzalo - s cílem větší angažovanosti z české strany.

rodaci 1

V pátek 12. září byl ve freyungském kulturním domě představen Vimperk prostřednictvím starých fotografií a na přání německého spolku byla v sobotu ve Vimperku prezentována současnost a představy o dalším směřování města.

Spolek, který dnes sdružuje na dvě stě padesát členů, z nichž více než polovina přijela v sobotu do svého rodného města, patří k největším spolkům, které nějakým způsobem vyjadřují příslušnost či vztah k Vimperku.

rodaci 2

Malou komplikaci způsobila pořadatelům neuskutečněná prezentace o připravované rekonstrukci vimperského zámku ze strany Správy NP Šumava. „Přestože jsme si ještě ve středu přislíbenou účast potvrdili, tak na setkání nikdo ze správy nedorazil. Protože se však jednalo o téma, které rodáky velice zajímalo, s notnou dávkou improvizace a orosených čel jsme to pak nějak zvládli,“ prozradil jednu z horkých chvilek setkání Roman Hajník.

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město