Datum stránky: 10.2.2009

Skauti strávili zimní sobotu v přírodě

Výprava Stožec 1

Do přírody v sobotu 7. února vyrazili vimperští skauti a tentokrát je čekala poměrně náročná výprava. Cestou necestou se totiž vydali do okolí Stožce s cílem hledat místa, zachycená na více než půl století starých fotografiích.

Výprava Stožec 2

Výprava Stožec 3

"Cílem rozhodně nebylo ujít nějakou trasu nebo najít určité místo, ale naučit se přemýšlet o tom, co si vezmu do batohu, jaké oblečení je vhodné a jaké nikoli či to, že vše, co zapomenu mi možná bude citelně chybět. Navíc právě proto, že kluci byli nakonec docela utahaní, se dalo docela dobře poznat, jaké jsou v oddíle vztahy a co je třeba zlepšovat," prozradil cíle výpravy vedoucí oddílu Jaroslav Pulkrábek. To je důležitá součást přípravy na letní tábor, kde bude muset oddíl spoléhat pouze na sebe. A podle jeho slov by někteří rodiče či učitelé přítomné kluky možná nepoznali.

Výprava Stožec 4

"Oddíl funguje na principu party a vzájemné pomoci. Část programu, jak na výpravě, tak i na schůzkách, si kluci připravují sami a sami ho i realizují. A tak jak se chovají k ostatním, chovají se oni k nim. Brzy zjistí, že je mnohem příjemnější mít kolem sebe kamarády, kteří mi pomůžou, než soupeře, se kterými si dělám naschvály," pokračoval Jaroslav Pulkrábek. Výsledek činnosti oddílu se pak projevuje ve zdánlivých maličkostech. Rozdělením se o sušenku, pomoc při vaření oběda nebo aktivitou při nějaké činnosti, ať již při hře nebo práci.

Výprava Stožec 5

"Spousta lidí bere skauting něco jako turistiku. Ale je to hlavně velká škola managementu. Učí se pracovat v týmu, řešit problémy, přemýšlet o mezilidských vztazích a v neposlední řadě odpovědnosti za sebe i za druhé. Takže jsem přesvědčen a koneckonců to dokládají i výsledky, že roky strávené v oddíle rozhodně nejsou ztraceným časem," dodal vedoucí oddílu Jaroslav Pulkrábek.

Výprava Stožec 6

Jeho slova potvrzuje i sobotní zkušenost, kdy se na výpravě objevil nováček. Bez problémů se ho ujali starší kluci a nikdo z venčí by nepoznal, že je to jeho první výprava. A při vaření oběda měl kolem sebe hned hromadu pomocníků a rádců.

Výprava Stožec 7

Výprava Stožec 8

Text: Leona Fröhlichová

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město