Datum stránky: 24.7.2009

Sportovně rekreační areál Vodník má lepší zázemí

VIMPERK - Nejdůležitější úkol první etapy rekonstrukce a rozšíření sportovně rekreačního areálu Vodník u Vimperka je hotov: Vimperská radnice dokončila přestavbu objektu sociálního zařízení za dva miliony osm set tisíc korun.

Zrekonstruované sociální zařízení je umístěno ve stráni v těsné blízkosti sportovně rekreačního areálu na Vodníku a řeší jeden z jeho dosavadních největších nedostatků. "Naším cílem bylo vytvořit pro sportovce výrazně lepší zázemí, které tu zatím chybělo. Přestavba původního objektu nebyla nijak jednoduchá, ale věřím, že hlavně sportovci sociální zařízení ocení," řekl novinářům starosta Vimperka Pavel Dvořák.

Areál Vodník

Budova sociálního zařízení má praktickou šatnu, umyvadla s teplou a studenou vodou, záchody a sprchy pro muže a ženy a také kuchyňku s mycími dřezy. Dlužno poznamenat, že objekt je pěkný i zvenčí a se svým dřevěným obložením dobře zapadne do terénu na Vodníku.

Areál Vodník u Vimperka směrem na Stachy si hlavně starší generace pamatují jako místo dobového Setkání mládeže na Šumavě před více než dvaceti roky. Od té doby sloužil různým setkání a sportovním soutěžím, ke stálým aktivitám tu v letní sezóně patří autokemp, který provozuje vimperský Ski klub Šumava. "V závěru roku 2006 nastala významná změna, kterou ocenili hlavně lyžaři - vybudování a zprovoznění umělého zasněžování. O dva roky později jsme zasněžování ještě prodloužili," uvedla referentka odboru investic vimperské radnice Marcela Kobrová.

Od počátku letošního roku začala realizace projektu, dotovaného Evropskou unií v rámci regionálního operačního programu Jihozápad, který nese název Rekonstrukce a rozšíření sportovního a rekreačního areálu Vodník ve městě Vimperku. Celkově má stát devět milionů dvě stě tisíc korun a radnice se na něm bude ze svého podílet částkou zhruba osm set tisíc korun. "Do první etapy, která má být hotová do konce letošního října, patří spolu s rekonstrukcí sociálního zařízení ještě dvě další věci. Prodloužení veřejného osvětlení a přestavba bývalé jídelny na servisní středisko, v němž budou například i šatny, místnosti pro mazání lyží a parkování pro sněhovou rolbu," říká Marcela Kobrová.

Už letos v listopadu začne druhá etapa rekonstrukce a rozšíření areálu na Vodníku, která přinese výstavbu sportovci netrpělivě očekávaného oválu in-line dráhy. Vše by mělo být podle projektu hotovo do konce června 2010. Do budoucna se pak počítá se zahájením rekonstrukce chatek a autokempu.

Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město