Datum stránky: 23.6.2008

Turnaj Mini Euro 2008

mini euro 10

Starší přípravka Sumavanu Vimperk se zúčastnila dne 14.6.08 turnaje Mini Euro 2008 v německém Neureichenau. Turnaj se hrál stejným způsobem jako Euro 2008 hrané ve Švýcarsku a Rakousku. Z Česka byli pozváni dva zástupci /Vimperk a Prachatice/, z Rakouska jeden zástupce a o zbylých třináct míst proběhly vyřazovací zápasy, ve kterých se utkalo 80 fotbalových družstev z Německa.

mini euro 2 mini euro 3

Na losování, které se konalo o týden dříve ve Freyungu, jsme si vylosovali Českou Republiku a obdrželi jsme originální dresy České republiky ve zmenšené velikosti s národní vlajkou.

mini euro 4 mini euro 5

Ve skupině jsme narazili v prvním zápase na tým Švýcarska. Po třech velkých šancích jsme nakonec prohráli po střele z dálky 1:0. Ve druhém zápase nás čekal favorit skupiny Portugalsko. Zápas byl vyrovnaný a před koncem byl stav 1:1, když se nám podařilo vyrovnat gólem Tomáše Schwambergera střelou z otočky. V závěru rozhodla větší fyzická síla soupeře a během dvou minut jsme dostali tři branky. Třetí zápas ve skupině jsme sehráli s Tureckem a stačila nám remíza k udržení 3. místa ve skupině. V celém zápase jsme měli mírnou převahu, přesto jsme prohrávali 1:0. Dvě minuty před koncem se nám podařilo vyrovnat brankou Honzy Čecha.

mini euro 6 mini euro 7

Turnaj nakonec vyhrál tým Ruska zastoupený prachatickými fotbalisty, kteří nepoznali na turnaji hořkost porážky. Pro kluky byl celý turnaj krásným fotbalovým zážitkem a ten jim budou připomínat reprezentační dresy každé země, za kterou hráli, a které si odvezli domů.

mini euro 8 mini euro 9

Tímto bych chtěl poděkovat včem hráčům za předvedenou hru a bojovnost ve všech utkáních a popřát jim hodně sportovních úspěchů. Dále děkuji našemu oddílu Sumavanu Vimperk a Městu Vimperk, že nás na tento turnaj přihlásili.

mini euro 11 mini euro 12

mini euro 13 mini euro 14

mini euro 1

Sestava Vimperka: Michael Švarc, Šimon Gubáni, Albert Hrůša, Adam Jirsa, David Král, Jan Čech, Daniel Červený, Jiří Mánek, Tomáš Schwamberger, Jakub Tručka, Filip Štefaník, Filip Vondruška

Trenéři: Ing. Červený Vlastimil, Mgr. Karel Hrůša

Ing. Vlastimil Červený

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město