Datum stránky: 4.3.2008

Účastí na veletrzích chce TIS Vimperk podpořit rozvoj cestovního ruchu

Posílit zájem zahraničních turistů o jižní Čechy a Šumavu a nabídnout jim celou škálu možností pro rekreaci i poznání, to je smyslem našich prezentací na veletrzích cestovního ruchu. Turistické informační středisko Vimperk mělo možnost propagovat město Vimperk a jeho okolí a celou Šumavu ve spolupráci s Jihočeským krajem a Regionální rozvojovou agenturou Šumava na významném veletrhu CBR Mnichov, který se konal ve dnech od 14.2. – 18.2.2008.

Zájem návštěvníků o české příhraničí byl opět veliký. Šumava je pro turisty lákavou destinací především pro svou krásnou přírodu, řada dotazů byla zaměřena na Národní park a jeho přírodní jezera, Boubínský prales, možnosti pěší turistiky a především na cyklostezky. Návštěvníci se též často ptali na možnosti vodních sportů, rybaření a to hlavně v Lipenské oblasti. Další devizou jižních Čech jsou zdejší kulturní památky, samozřejmě zde dominuje zájem o Český Krumlov, ale nutno podotknout, že oproti zkušenostem z minulých let, mají turisté v povědomí i ostatní zajímavá místa, ať už jsou to hrady, zámky, kláštery, kaple apod. Samozřejmě, že i Vimperk a jeho zámek byl často dotazován.

Co se týká ubytování v jižních Čechách, stále převládají dotazy na možnosti kempování nebo ubytování v menších penzionech, privátních apartmánech a chatách.

Návštěvníci, kteří se ptají na Šumavu jsou povětšinou lidé středního věku a také rodiny s dětmi, jež se zajímají o aktivní dovolenou s cyklo a vodními sporty.

Mnichov

Propagačních materiálů, které mají návštěvníkům přiblížit jižní Čechy a Šumavu je skutečně nepřeberné množství a bylo z čeho vybírat, přesto stále dostáváme podněty k jejich doplnění či vylepšení. Konkrétně z oblasti Lipenska je těchto materiálů poměrně málo. Turisté by uvítali souhrnný leták, kde by v této oblasti našli jak možnosti ubytování, kempování, cyklostezky, koupání, rybaření apod., což by jim usnadnilo orientaci v množství ostatních nabídek.

Na stánku jižních Čech se mimo jiné též promítalo DVD „Vimperk a okolí - Šumava na každém kroku“, které návštěvníkům ještě více přiblížilo krásy naší destinace.

Celková atmosféra veletrhu byla velice příjemná. Na ploše 66 tisíc m2 se prezentovalo celkem 1 544 vystavovatelů ze šedesáti zemí světa, a každý z nich měl co nabídnout. Ať už krásy té které konkrétní země, lázeňství, kulinářské ochutnávky, ochutnávky nápojů, ukázky národního folklóru apod. Návštěvníci veletrhu, jejichž počet letos přesáhl 100 tisíc a z nichž někteří přijeli až ze stokilometrové vzdálenosti, si mimo jiné mohli zakoupit různé druhy módních doplňků, šperků, kosmetických bylinných přípravků nebo zakusit masáže celého těla, doslova od hlavy až po paty. Po celém výstavišti, které bylo rozděleno do sedmi hal, se návštěvníci mohli občerstvit, odpočinout si v příjemných zákoutích, a také zde shlédnou bohatý kulturní program, který celkovou atmosféru veletrhu doplňoval. Českou republiku v tomto směru prezentovala trojice folklórních hudebníků „Malá kapela“, která se setkala s nevšedním ohlasem. Také tradiční česká kuchyně a známé plzeňské pivo přišlo návštěvníkům k chuti.

Jana Jankovcová
vedoucí TIS

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město