Datum stránky: 12.10.2009

Ucho posluchače potěší německý orchestr

Vimperk - Po koncertech v Německu, Belgii, Švýcarsku, Číně a mnoha dalších zemích Evropy či světa zavítá v pondělí do Vimperka soubor, jenž zřejmě bude patřit k těm nejpočetnějším hudebním tělesům, která ve městě pod Boubínem zahrála.

Landesjugendorchester Nordrhein - Westfalen je soubor, který vznikl v roce 1969 má v současné době více než stovku členů. I když do Vimperka nedorazí v plné síle, stále půjde o úctyhodný počet.

„Soubor je složen s úspěšných účastníků různých hudebních soutěží či členů školních orchestrů, přičemž věk muzikantů se pohybuje mezi 14 až 22 roky. Během své historie vystoupil v řadě zemí a má na svém kontě více než pět set koncertních a operních vystoupení," představil pondělního hosta ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.

Soubor, jehož členové procházejí náročným výběrem, spolupracuje se symfonickým orchestrem Západoněmeckého rozhlasu v Kolíně nad Rýnem a vydal již několik CD.

koncert

„Vimperský koncert je jedním z jedenácti vystoupení během turné po Německu, Chorvatsku, Maďarsku a České republice, přičemž v Čechách půjde o koncert jediný," dodal ke koncertu ředitel Pulkrábek.

Během pondělního vystoupení, které začíná v půl osmé večer, uslyší návštěvníci například skladby Zoltána Kodályho, Igora Strawinského či Ludwiga van Beethovena. Příjemnou zprávou pro posluchače je, že vstupné na koncert platit nemusejí.

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město