Datum stránky: 8.12.2009

Vánoční trhy ve Vimperku

Krize nekrize, k adventu patří nákupy, a tedy i vánoční trhy, a tak se stejně jako v předchozích letech Rožmberská a Kaplířova ulice ve Vimperku proměnily v improvizované tržiště.

Mezi přibližně dvěma desítkami stánků byl jeden, který se od ostatních tak trochu lišil, i když sortiment byl víceméně tradičně předvánoční. Trhy pořádané radnicí totiž vimperské skautky využily ke své charitativní akci. Více než půl roku na schůzkách v klubovně i doma vyráběly různé ozdobné předměty a výtěžek z jejich prodeje věnují prachatickému hospici Jana Nepomuka Neumanna.

Charita

„Všechny tyto věci vyráběly světlušky a skautky z materiálu zakoupeného z oddílové kasy či ze svého kapesného. 100% ceny i každý další příspěvek nad stanovenou cenu předáme jako vánoční dárek prachatickému hospicu," vysvětlila původ i využití náušnic, lampiček, ozdob z perníku či vizovického těsta a dalších výrobků, vedoucí vimperských skautek a studentka medicíny Lenka Vaverová.

Charita

Podle jejich slov má akce hned několik rozměrů a samotný prodej je jen jedním z nich. „Je například mnohem jednodušší dát na nějakou sbírku dvacetikorunu, než půl roku připravovat akci, vymýšlet, vyrábět a pak si zkusit úlohu trhovce. Jednak si děvčata vyzkouší, že vydělat nějakou korunu je mnohem složitější, než ji utratit, a pak si myslím, že během toho půl roku si mnohem více uvědomily, že někomu pomáhají a budou si to víc pamatovat," komentovala proběhlou charitativní akci Lenka s tím, že to z výchovného hlediska byla pro oddíl akce velice přínosná. Navíc si ji samy skautky - od prvotního nápadu, po vymyšlení sortimentu, přes organizaci práce, zajištění místa na trzích a vše ostatní - musely zorganizovat samy, což rovněž není zkušenost k zahození.

Nakonec na vánočních trzích ve Vimperku skauti vybrali 5 400 Kč. Prachatický hospic utržené peníze použije na nákup vybavení pro těžce nemocné pacienty.

Pulkrábek Jaroslav

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město