Datum stránky: 14.3.2008

Video z Vimperka potěšilo krajany v USA

Vimperské radnici se dostalo poděkování až z USA! V minulém roce jsme na žádost Česko-americké televize poslali do Chicaga nové DVD o Vimperku a mikroregionu s názvem „Vimperk a okolí – Šumava na každém kroku“. Tento dokument mělo možnost vidět na televizních obrazovkách v Chicagu a jeho okolí přes šest miliónů diváků. Pan Jiří Adámek - asistent produkce Czech-American TV dále ve svém dopise píše, že u diváků měl tento pořad velmi kladný ohlas a velkou sledovanost.

Czech-American TV je televizním kanálem, který vysílá již 5 let v USA v okolí Chicaga na území, kde žije přes 6 milionů obyvatel, z nichž se hlásí přes 100 tisíc k českému původu. Vysílaní je rovněž šířené prostřednictvím Internetu na webové adrese www.catvusa.com. Pomocí Internetu navštíví TV stránky několik desítek tisíc diváků měsíčně, a to zejména z celé USA, především z Texasu, Nebrasky, Kansasu, Floridy, Californie, Wisconsinu, Michiganu, Ohia, New Yorku a Illinois.

Czech-American TV vysílá anglicky nejen pro Čechoameričany, ale i pro všechny, kdo žijí v USA, a je zaměřená na osvětu českých tradic, české autentické kultury a snaží se zviditelnit české regiony. Mezi nejoblíbenější pořady diváků patří kulturní reportáže z České republiky, recepty na českou kuchyni, dokumenty o českých památkách a zajímavých místech, český a moravský folklór.

video

Toto nekomerční televizní vysílání je provozované neziskovou organizací CATV Herald. Náklady na vysílaní jsou hrazeny z různých krajanských spolků, diváků a několika sponzorů. Výroba vysíláni je založena na práci dobrovolníků v USA, kteří pomáhají přispět k udržení tohoto programu. Czech-American TV spolupracuje rovněž s několika dobrovolnými spolupracovníky i v České republice a mimo jiné s občanským sdružením CATV Czech Branche na zasílání reportáží. Jsou v kontaktu i s některými městskými turistickými a informačními centry v České republice.

Česko-americká televize by chtěla spolupráci ještě více rozvíjet, proto se na nás také obrátila. Jestliže tedy některé z organizací v jihočeském kraji mají zájem o propagaci a mají nějaký obrazový materiál, mohou jej zaslat k odvysílání do USA na níže uvedenou adresu. Vysílání je v anglickém jazyce, proto je nutné videozáznam zaslat v anglickém znění. Videozáznam by měl být minimálně v kvalitě DVD (záznam na kazetách VHS nelze použít). K tomuto zaslanému materiálu je třeba připojit průvodní dopis v českém jazyce, ve kterém by mělo být uvedeno, že daný videodokument je darován Czech – American TV k vysílání za účelem propagace města nebo regionu.

Adresa:

Czech-American TV
P.O. Box 100
Lyons, IL 60534
USA

Kontakt:

Jiří Adámek, asistent produkce
Czech-American TV
E-mail: jiri@catvusa.com
Telefon: (CZ) 608 536 804


Czech – American TV hledá v České republice ( i např. z řad studentů) zejména dobrovolné kameramany, střihače a reportéry (se znalostí anglického jazyka). Jak píše ve svém dopise pan Adámek, bude se toto česko-americké televizní vysílání i v budoucnu snažit, aby se v zahraničí i nadále udržela propagace autentické české a moravské kultury a tradic.

Hana Šimková
Městský úřad Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město