Datum stránky: 26.5.2008

Vimperská dechovka přivezla další vítězství

dechovka 2

Ve dnech 24. a 25. května se konala národní soutěžní přehlídka dechových orchestrů „Čermákovo Vysoké Mýto“, které se v letošním roce zúčastnil také Dechový orchestr ZUŠ Vimperk. Do Vysokého Mýta jezdí vimperští rádi, nejen proto, že odtud již čtyřikrát přivezli hlavní cenu. Letošní rok je pro vimperský orchestr doslova nabitý akcemi. V lednu si přivezl stříbro z mezinárodní soutěže v Praze a po březnovém soustředění probíhají víkend co víkend zkoušky nejen na již zmíněnou soutěž ve Vysokém Mýtě, ale také na 45. ročník Kmochova Kolína a dále na festival do Štětí.

dechovka

40 muzikantů se v sobotu v brzkých ranních hodinách vydalo na dalekou cestu do Vysokého Mýta. Po přijetí zástupců orchestrů na radnici a nezbytném obědě začalo soutěžní klání. Je malou kuriozitou, že se na soutěži potkaly 3 kapely z jednoho okresu – Vimperk, Prachatice a Volary. Z ostatních orchestrů pak stojí za připomenutí například ten moravský, ze Šardice. Na celkové výsledky si všichni museli počkat do nedělního odpoledne, kdy se konalo slavnostní zakončení soutěže a vyhlášení výsledků. A nastala „nadílka“ cen pro Dechový orchestr ZUŠ Vimperk – cena za výběr a sestavení repertoáru, cena za dynamické vypracování skladeb, cena pro bubeníka Ondřeje Jandu, cena za provedení skladby Hej, hore háj, cena za objevení a příkladné provedení skladby Jana Čermáka – Sen. Tato cena byla odměněna hudebním nástrojem – příčnou flétnou. Na závěr byla udělena našemu orchestru hlavní cena za vítězství v celé soutěži – za vítězství pořadatelé přidali další hudební nástroj – trubku. Zkrátka, vimperští si z Vysokého Mýta odvezli vše co se dalo. Je to fantastický výsledek a opět další ocenění na republikové úrovni.

Poděkování patří samozřejmě všem členům orchestru, dále pak učitelům, kteří žáky vyučují a připravují. Největší dík ovšem patří dirigentovi Petru Staňkovi.

Pavel Vališ
ředitel ZUŠ Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město