Datum stránky: 6.11.2009

Vimperská Zlatá hvězda znovu ožívá

VIMPERK - Vimperský hotel Zlatá hvězda má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Jeho majitel, vimperský podnikatel Zdeněk Kutil, ho dnes představil novinářům. V pátek 6. listopadu se tu uskuteční slavnostní otevření, které je určené pro zvané hosty. Pro širokou veřejnost je připravena v sobotu 7. listopadu zábava, která už je beznadějně vyprodaná. Běžný restaurační provoz hotel zahájí v sobotu 7. listopadu v deset hodin.

Zlatá Hvězda

Hotel Zlatá hvězda je ve Vimperku dá se říci legendou. Dlouhé roky ale chátral a dostal se dokonce na seznam nejohroženějších jihočeských památek. Před dvěma lety se Zdeněk Kutil s manželkou rozhodli ho koupit, připravili projekt, získali bezmála třináctimilionovou dotaci a za necelých 30 milionů korun i s DPH ho opravili. Šlo u nich i o srdeční záležitost, protože se v hotelu seznámili.

Zlatá Hvězda

Rekonstrukce začala 3. září 2008 v 9:07, což je datum doporučené astrologem, a skončila do roka a do dne 3. září 2009 kolaudací. "K otevření dochází s půlročním předstihem proti původně předpokládanému termínu," řekl dnes Zdeněk Kutil novinářům. Obnovou v hotelu prošlo prakticky vše, protože po dlouhých letech chátrání byl v dezolátním stavu.

Zlatá Hvězda

Drtivou většinu prací (90 %) prováděly místní firmy a pomáhala i radnice, protože se stala oficiálním partnerem projektu. Zdeněk Kutil děkoval za spolupráci i památkářům a starostovi a všem, kteří se na obnově podíleli.

Zlatá Hvězda

Dnes má hotel kapacitu 270 lidí u stolů a 49 lůžek v pokojích, které jsou moderně vybavené například i internetem. Apartmány je možné pronajímat i jako byty. Do hlavního sálu se podle současných norem vejde 150 lidi a dalších 50 do předsálí. Zdeněk Kutil tu plánuje koncerty, zábavy, večírky, svatby, rauty, plesy i divadelní představení nebo třeba diskotéky. Mimo jiné už má například na 15. prosince domluvený koncert Lucie Bílé.

Zlatá Hvězda

Hotel se bude zaměřovat na rodiny s dětmi a turisty. Zdeněk Kutil, který v pohostinství ve Vimperku podniká už šest let a už jeden hotel tu vlastní a má i stavební firmu, tu dává práci patnácti až sedmnácti lidem. Má přitom i další plány. Opravit a oživit chce i sousední objekt bývalé sodovkárny - měl by sloužit ke sportovně relaxačním účelům. Chce tu vybudovat například bazénky, solnou jeskyni, tělocvičnu, sauny a podobně. Chce přitom také oživit zahradu pod hotelem, kde plánuje vytvořit koncertní pódium.

Text a foto: Tomáš Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město