Datum stránky: 22.6.2009

Vimperské Léto pod Boubínem nabídne více než 30 kulturních akcí.

Malá oslava slunovratu, tradičně doprovázená africkými rytmy, otevřela v sobotu 20. 6. každoroční kulturní festival Léto pod Boubínem ve Vimperku.

slunovrat 1

„Prvním souborem je vloni vzniklá česko-americká „Marimba Mama", která je postavena na unikátním nástrojovém vybavení - a to dřevěných afrických xylofonech, rozličných bubnech a perkusích doplněných o dechové nástroje. V repertoáru má jak tradiční či upravené etnické melodie, tak vlastní tvorbu," představil prvního z protagonistů ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek. Ve druhé části večera představila západoafrické tance a melodie skupina „TiDiTaDe", která čerpá inspiraci mimo jiné i na stážích přímo v Africe.

slunovrat

Sobotní úvodní koncert bude během prázdnin následován více než třicítkou akcí, zahrnující divadla, koncerty všech možných žánrů i slavnosti a trhy. Novinkou pak bude letní kino na zámeckých arkádách, které přiveze nejlepší z českých porevolučních filmů. „Zajímavý bude jistě koncert Václava Hudečka nebo Idy Kelarové. Ti nejmenší si jistě nenechají ujít sérii loutkových pohádek v rámci „Vimperského kašpárka", kde je jedno představení určeno rovněž dospělým. Doporučit lze setkání básníků, Keltské slavnosti nebo film Karamazovi v neopakovatelné venkovní projekci," pokusil se vybrat některé z nabízených akcí ředitel Pulkrábek.

slunovrat 2

Lukáš Vlk - Prachatický deník

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město